Öne Çıkanlar feto EGM terörİhbar hattı teog cevaplari canli yayin odtu Akademik Personel

10 milyon paket kaçak sigara ele geçirildi

Büyük kaçakçılık operasyonunda saman balyalarının arasından, kağıt kolilerden ve yağ tenekelerinden tam on milyon paket kaçak sigara çıktı.

10 milyon paket kaçak sigara ele geçirildi
İstanbul dahil beş ilde kaçakçılık operasyonu düzenlendi. Operasyonlarda çeşitli yerlere gizlenmiş kaçak sigaralar ele geçirilirken, aralarında holding sahiplerinin de olduğu 19 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Kaçakçılık Şube ekipleri bir çeteyi 13 aydır takip ediyordu. Önce çetenin yöntemleri deşifre edildi. Zanlılar televizyon parçası ticareti yapıyor gibi görünüp, ürettikleri sigaraları yurt dışına kaçak olarak satıyorlardı. Üstüne bir de bunun için devletten teşvik alıyorlardı.

Bir başka yöntem ise tırlara yasal sigara yüklenmiş gibi gösterip yurt dışına göndermekti. Ancak o tırlar soyulduk diye geri geliyordu. Bu şekilde kayıt dışı bırakılan sigaralar da iç piyasada yine kaçak olarak satılıyordu.

İlk baskın Kırklareli'nden yola çıkan 3 tıra yapıldı. Sigaralara saman balyası, kağıt koliler ve yağ tenekelerinin içinde bulundu. Holding bünyesinde televizyon fabrikası olarak gösterilen adrese de baskın yapıldı. Kasada bulunan 40 milyon liraya el konuldu. Operasyon İstanbul, Mersin, Tekirdağ ve Adana'ya da sıçradı.

Holding sahibi iki kardeşle birlikte 19 kişi gözaltına alındı. Kaçakçıların birbirlerini dolandırdıkları da ortaya çıktı. Uluslararası güzergahın bir sorumlusu olan şüphelinin holding patronuna iki arkadaşının MİT görevlisi ve savcı diye tanıtarak 1 milyon 200 bin lira rüşvet aldığı öne sürüldü.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×