Bu haber kez okundu.

21 yıl önce işlenen cinayetin zanlıları yakalandı
Korkunç cinayet İzmir'in Bayraklı İlçesi'nde işlendi. 23 yaşındaki Aynur Tunçdede, evliliğini sürdüremeyince eşinden boşanıp ailesinin yanına döndü. Ancak genç kadın ailesi tarafından tam 21 yıl önce katledildi.

KAN DONDURAN CİNAYET

İddiaya göre Aynur Tunçdede, o gece eve geç saatlerde geldi. Ailesi ile arasında bu yüzden tartışma yaşandı. Tartışma sırasında babası ve dayısı bir olup genç kadını boğarak öldürdüler. Katil zanlıları, maktule Tunçdede'yi evin bahçesine gömdü. Aile iki yıl boyunca Bayraklı'daki cinayetin işlendiği evde yaşadı. İki yıl sonra Bayraklı'dan Egekent'e taşındılar. Taşınırken ise göndükleri yeri açtılar. Genç kadının kemiklerini toplayıp bir koliye koydular ve taşındıkları eve götürdüler.

DAYI ÖLDÜRDÜ, AİLESİ CESEDİ SAKLADI

Aynur Tunçdede'nin öldürülmesinden sonra ne ailesi ne de arkadaşları kayıp ihbarında bulunmadığı için polis olaydan haberdar olmadı. Ta ki cinayetin işlendiği dönemde 7 aylık bir bebek olan kurbanın kardeşi olayın aslını öğrenene kadar. O ihbarda bulundu, İzmir Polisi olayın ardındaki gerçekleri çıkarmak için özel bir ekip kurdu.

CİNAYETİ DAYISI ÜSTLENDİ

Ferzan ve Mevlüde Tunçdede iddiaları reddetti ama oturdukları evin kilerindeki koli içerisinde kafatası ve kemikler bulundu. Yapılan incelemede Aynur Tunçdede'ye ait oldukları belirlendi. Annesinin ise sık sık kolinin başında dua edip ağladığı ortaya çıktı. Tunçdede çifti ile genç kadının dayısı İbrahim Akın, katil zanlısı olarak gözaltına alındı. İbrahim Akın cinayeti üstlendi. Alkollüyken yeğenini öldürdüğünü anlattı. Zanlılar sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×