Bu haber kez okundu.

4 sosyal medya teröristi gözaltına alındı! İşte isimleri

Dün akşam gerçekleşen Beşiktaş'taki saldırının ardından sosyal medya sitelerinde terörü, teröristleri ve terör örgütlerini övücü mahiyette paylaşımlar yapıldı. Bu paylaşımlar üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti. Savcılık, hain saldırıya ilişkin 13 kişi ile sosyal medya üzerinden propaganda yapan 4 kişinin gözaltına alındığı açıkladı.

SALDIRI İLE İLGİLİ 13 KİŞİ GÖZALTINDA

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan açıklamada, terör saldırısıyla ilişkili olduklarından şüphelenilen 13 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Saldırının hedefinin ''Türkiye Cumhuriyeti Devleti'' olduğu kaydedilen açıklamada, sosyal medyada terörü öven paylaşımlar yaptıkları belirlenen 4 zanlının da gözaltına alındığına dikkat çekildi.

Savcılık açıklamasında, ''10/12/2016 günü, saat 22:30 sıralarında Beşiktaş Arena Stadı yakınlarında Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni hedef alan terör saldırısı ile ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen soruşturma kapsamında eyleme iştirakleri olduğu değerlendirilen 13 şüpheli gözaltına alınmıştır. Soruşturma olayın tüm fail ve bağlantılarının ortaya çıkarılabilmesi yönünde genişletilerek sürdürülmektedir.'' denildi.

SOSYAL MEDYA TERÖRİSTLERİ GÖZALTINDA

Başsavcılık, terör örgütlerini övücü paylaşımlar yapan, terörü meşru göstermeye çalışan kişilerin de takip edilmekte olduğu belirttiği açıklamasında, ''bu konuda yürütülen soruşturma kapsamında şu ana kadar 3 şüpheli gözaltına alınmıştır, bir kısım şüphelilerin yakalanması çalışmalarına ise devam edilmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadelerine yer verdi.

Terör örgütleri lehine paylaşımlar yaptıkları tespit edilen ve gözaltına alınan sosyal medya teröristlerinin isimlerinin Faruk Akbaş, İbrahim Budak, Bayram Taşkı ve Emirhan Akbulut olduğu açıklandı. (SABAH)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
nyz 2 yıl önce

Şeref yoksunu yaratık