Öne Çıkanlar feto Beşiktaş Fenerbahçe Maçının Hakemi survivor 17 mayıs bil bakalım 4 mayıs 1 mayıs kutlamaları polis müdahalesi

81 ilde huzur operasyonu bizzat İçişleri Bakanı yönetti

80 bin polis 81 ilde eş zamanlı sokağa çıktı. Huzuru sağlayabilmek için sabaha kadar arama yaptı. Operasyonda 80 bini aşkın güvenlik görevlisi kontrol noktası oluşturdu.

81 ilde huzur operasyonu bizzat İçişleri Bakanı yönetti

80 bin polis ile 81 ilde huzur operasyonu sabahın ilk ışıklarına kadar devam etti. Edirne'den Ardahan'a, Van'dan İzmir'e kadar güvenlik görevlileri huzur ortamının devamı için sokağa çıktı.

Türkiye'nin tüm illerinde oluşturulan kontrol noktalarında düzenlenen operasyonu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yönetti. Ankara Emniyet Genel Müdürlüğü Koordinasyon Merkezi'nden yönetilen huzur operasyonuna 80 bin 88 personel, 17 hava aracı, 71 deniz aracı ve 417 dedektör köpek katıldı.

Şüpheli araçlar durduruldu. Kimlik kontrolleri ve kimlik sorgulamaları da yapıldı. Kıyı illerinde de Sahil Güvenlik ekipleri operasyona destek verdi. abchaber.com ekibi de Denizli'deki operasyonları yerinde takip etti. Polis ekipleri kentin tüm ana caddeleri ve giriş çıkışlarını kontrol altına alarak şüphelenilen otomobilleri tek tek durdurdu. 

Denizli'deki huzur operasyonlarına İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube, Trafik Denetleme Şube, Kaçakçılık ve Organize Suçlar, Çevik Kuvvet, Uyuşturucu İle Mücadele, Özel Harekat, Terörle Mücadele müdürlüklerine bağlı çok sayıda emniyet personeli de destek verdi.

Yusuf SEZER (yusuf.sezer@abchaber.com)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×