Bu haber kez okundu.

Adil Öksüz 100 milyon cirolu 3 şirketin patronu çıktı
Sabah Gazetesi'nin haberine göre kayyum göreviyle atanan Kaynak Holding Yönetim Kurulu Başkanı İmran Okumuş, Holding bünyesindeki Gurmed, Garnet ve Milsoft Yazılım isimli şirketlerin perde arkasındaki ortağının Adil Öksüz olduğunu söyledi.

İmran Okumuş, Mehmet Sungur'la Adil Öksüz'ün yakın ilişki içinde olduklarına dair ellerinde Kaynak Holding çalışanlarına dair belge ve planlar olduğunu belirtti. Sungur'un Öksüz'ün emanetçisi olduğuna ilişkin hiçbir tereddüt bulunmadığını anlattı.

Milsoft isimli yazılım şirketinde de Mehmet Sungur'un hissesi bulunduğunu belirten Okumuş, bu üç şirketin yıllık cirosunun 100 milyon liranın üstünde olduğunu kaydetti. Ayrıca Kemal Batmaz'ın Gurmed ve Garnet firmalarında ortak olmasının yanı sıra Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerinde de bulunduğu öğrenildi.

Adil Öksüz'ün kayınbiraderi Abdulhadi Yıldırım'ın ortak olduğu Garnet isimli şirkette Öksüz'ün akrabalarının da personel olarak çalıştığı belirlendi. Firari Öksüz'ün akrabası Aynur Öksüz'ün 7 Ağustos 2008'de girdiği Garnet şirketinde finans birimi gibi kritik bir bölümde çalıştığı 17 Aralık 2015'te de işten çıkarıldığı saptandı.

Kaynak: 24 TV
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×