Bu haber kez okundu.

AK Partili Mehdi Eker'e bombalı tuzak kurdular
Amerika Birleşik Devletleri'nde terörist Fetullah Gülen'in iadesi için temaslarda bulunan Mehdi Eker, bayramı memleketi Diyarbakır'da geçirecekti. Askeri kaynaklara göre Eker, annesi ile kardeşinin mezarına yapacağı ziyaret sırasında terör saldırısı gerçekleştirilecekti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker'in aile mezarlığına teröristler tarafından 640 bomba yerleştirildiği tespit edildi. Kurulan tuzak askerin ihbarı üzerine belirlendi. Eker, ailesinin mezarını ziyaret ettiği sırada hain bir terör saldırısına uğrayacaktı ve bu girişim askerin dikkati sayesinde önlenmiş oldu.

Tam 640 kilo ağırlığında olan el yapımı patlayıcılar, 5 farklı noktaya yerleştirilmiş halde varillerin içerisinde bulundu. Söz konusu EYP'ler mezarlıktaki kabirlere zarar vermeden imha edildi. Olayla ilgili olarak Bismil Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla soruşturma başlatıldı.

DİYARBAKIR VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili olarak Diyarbakır Valiliği bir açıklama yaptı. Kurban Bayramı öncesinde terörist faaliyetlere karşı devam ettirilen önleyici tedbirler kapsamında, Bismil Tepe Jandarma Karakol Komutanlığı'nın sorumluluk bölgesinde yapılan EYP tarama çalışmaları sonucunda, Tepe mezarlığının 800 metre güneyinde EYP bulunduğu ve bunların 8 adet 1.5 voltluk pil bloğu ile iki ayrı hat halinde 1700'er metrelik kablo ile birbirine bağlı olduğunun tespit edildiği belirtildi. 5 ayrı noktada bulunan el yapımı bombaların 8 adet 12 kg'lık mutfak tüpü içerisine yerleştirilmiş halde bulunduğu vurgulanan açıklamada bombanın toplam ağırlığının 640 kg olduğu da ifade edildi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×