Bu haber kez okundu.

Ankara'yı karıştıran darbe iddiası! Gerçekler ortaya çıktı

ANKARA'da dün gece hareketli saatler yaşandı. Sosyal medya sitelerinde paylaşılan ''yeni darbe girişimi oluyor'', ''Ankara'da hareketlilik var'' mesajları üzerine vatandaşlar sokağa döküldü. Twitter'dan AK Parti yöneticilerine ''Sokağa inelim mi?'' soruları yöneltilirken, AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk'ün attığı ''Sakin olun, her şey kontrol altında'' tweeti ile söylentiler daha da alevlendi. Ancak yaşanan hareketliliğin sebebinin Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği 'darbe tatbikatı' olduğu ortaya çıktı.

GİZLİ TATBİKAT YAPILMIŞ

Ankara Emniyeti tarafından yapılan tatbikatta, olası bir kalkışma hareketine karşı kritik kişi ve kurumların nasıl korunacağı, polis ekiplerinin nasıl hareket edeceği ve hangi tedbirlerin alınması gerektiğinin uygulamalı olarak değerlendirildiği öğrenildi. Yapılan gizli tatbikat kapsamında Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin de araç desteği verdiği anlaşıldı.

MELİH GÖKÇEK TALİMAT VERDİ İDDİASI

Twitter'da yayılan ''Ankara'da darbe oluyor'' haberleri sırasında ortaya atılan başka bir iddia ise yaşanan endişenin daha da büyümesine neden oldu. Bazı hesaplardan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in belediye çalışanlarına binadan çıkmamaları talimatı verdiği ileri sürüldü. Öte yandan bazı vatandaşların ise bu iddialar üzerine Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na giderek sabaha kadar nöbet tuttukları öğrenildi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×