Bu haber kez okundu.

Antalya'daki patlamada son durum: Yaralanan kişiler hastanede!

Antalya'daki patlamanın nedeni araştırılıyor. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası önündeki açık otoparkta bulunan araçlardan birisinde büyük bir patlama oldu. Sabah saat 08.50'de yaşanan patlamadan başta ATSO binası olmak üzere çevredeki binalar ve park halindeki diğer arabalar hasar gördü.

Alınan bilgiye göre patlamanın sesi kent merkezinden de duyuldu. Yetkililerin yaptığı ilk açıklamalara göre, hasar gören binalardan saçılan cam kırıkları nedeniyle 15 kişinin yaralandığı ve yaralanan kişiler arasında hayati tehlikesi bulunan kimsenin olmadığı bildirildi. Antalya patlamasında yaralanan kişilerin isimleri henüz açıklanmadı.

BOMBA YÜKLÜ ARAÇ İDDİASI

Antalya ATSO binasındaki patlamanın nedeni henüz belli değil. Ancak patlamanın olduğu otomobilin parçalanmış hali akıllara bombalı saldırı yapılmış olabileceği düşüncesini getiriyor. Fakat yetkililer bunun bir kaza olabileceğini ve bombalı saldırı iddialarının henüz kesin olmadığını aktardı.

MENDERES TÜREL'DEN AÇIKLAMA

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı olayla ilgili olarak bir açıklama yaptı. Türel, patlama sebebiyle herkesin güvenlik endişesi taşıdığını ve terör eylemi şüphesi akıllara geldiğini belirterek, patlamanın terör saldırısı olup olmadığı konusunda henüz net bir bilgi bulunmadığını ifade etti. Türel, patlamanın kaza da olabileceğini belirterek, ''Şu an verilen bilgilere göre henüz bir can kaybı yok, yaralılar var ancak ağır yaralı olamadığı söyleniyor.  Patlamanın olduğu binanın camlarla kaplı olması ve camların kırılması ile olayda biraz farklı bir görüntü ortaya çıktı. Ancak henüz net bir şey söylemek için Valilik ve Emniyet yetkililerinin açıklamalarını beklemek gerekir.'' dedi. Türel ayrıca, hayatın olağan akışında devam ettiğini sözlerine ekledi.

ATSO BAŞKANI DAVUT ÇETİN: 1 PERSONEL HAFİF YARALI

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Davut Çetin, şu an için ciddi bir şey olmadığını ifade ettiği açıklamasında birkaç araçta hasar olduğunu ve ATSO'da çalışan 1 personelin hafif şekilde yaralandığını aktardı. Çetin, ''LPG'li bir aracın patlamış olabileceği ihtimali araştırılıyor.'' dedi ve cam kırıklarından yaralanan kişilerin hastaneye kaldırılarak tedaviye alındığını söyledi.

ANTALYA HARİTASI

YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ

Antalya 1. Sulh Ceza Hakimliği, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) otoparkında meydana gelen patlamayla ilgili yayın yasağı kararı aldı.

Kararda şöyle denildi: "İnsan Hakları Sözleşmesi'nin 10'uncu, 2709 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın 26'ncı ve 5187 sayılı Basın Kanunu'nun 3'üncü maddesinde yer alan 'basın özgürlüğünün kullanılmasının ancak demokratik bir toplumun gereklerine uygun olarak, başkalarının şöhret ve haklarının, toplum sağlığının ve ahlakının, milli güvenlik, kamu düzeni, kamu güvenliği ve toprak bütünlüğünün korunması, devlet sırlarının açıklanması veya suç işlenmesinin önlenmesi, yargı gücünün otorite ve tarafsızlığının sağlanması amacıyla sınırlandırılabileceği' amir hükümler uyarınca, ATSO otoparkında bugün saat 08.50 sıralarında meydana gelen patlama olayına ilişkin yapılan ya da yapılacak tüm haberlere; yukarıda açıklanan gerekçeler doğrultusunda tüm yazılı ve görsel basınla internet ortamında 5787 sayılı Basın Kanunu'nun 3'üncü maddesi uyarınca soruşturma tamamlayıncaya kadar yayın yasağı konulmasına ve yapılan yayınların kaldırılmasına karar verildi."
 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×