Bu haber kez okundu.

Bakanlık'tan silaha dönüşebilen dizüstü bilgisayar uyarısı

İçişleri Bakanlığı, 81 il emniyet müdürlüklerine terör eylemi faaliyetleri konusunda uyarı yazısı gönderdi. Yazıda teröristlerin tehlikeli bir silaha dönüşebilen dizüstü bilgisayar ile saldırı yapabileceği ve patlayıcı gizleme yöntemlerinin göz önünde bulundurularak olası eylemlere karşı dikkatli olmaları istendi.

Türkiye'deki tüm havalimanlarındaki güvenlik birimlerinin de uyarıldığı yazıya göre özellikle Atatürk Havalimanı'nda polis ve özel güvenlik görevlilerinin, X-Ray cihazı aramalarında daha dikkatli olmaları gerektiği vurgulandı.

Silaha dönüşen dizüstü bilgisayar
Tehlikeli silaha dönüşebilen dizüstü bilgisayar

ANAHTARLIK ŞEKLİNDE TABANCA

Ankara'da geçtiğimiz günlerde şüphe üzerine durdurulan bir şahsın üzerinde yapılan aramada anahtarlık görüntüsü verilmiş bir tabanca ele geçirilmişti. İçişleri Bakanlığı, teknolojinin sunduğu imkanlar kapsamında nelerin yapılabileceğini göz önünde bulundurarak silaha dönüşebilen dizüstü bilgisayar ve patlayıcı gizlemek için kullanılan dalgıç kıyafetleri konusunda büyük hassasiyet gösteriyor. Bu kapsamda havalimanlarındaki güvenlik tedbirleri arttırılırken, X-Ray cihazındaki aramalar ise büyük bir titizlikle sürdürülüyor.

Anahtarlık şeklinde tabanca

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×