Bu haber kez okundu.

Başına ödül konulan sözde PKK yöneticisi öldürüldü

TUNCELİ'nin Bali Deresi bölgesinde sürdürülen hava destekli operasyonlarda 14 PKK'lı öldürüldü. Öldürülen teröristler arasındaki bir isim ise dikkat çekti. Örgütün sözde Tunceli sorumlusu olduğu belirtilen bu kişi 'Agid Amed' kod adlı Umut Hocaoğlu. Aranan teröristler listesindeki mavi kategoride yer alan teröristin başına 1.5 milyon lira ödül konulmuştu.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Doğu ve Güneydoğu Bölgesi'ndeki hava destekli operasyonlar tüm kararlılığıyla devam ediyor. Bu kapsamda 7 Kasım'da örgüte büyük bir darbe vuruldu. Tunceli'de gerçekleştirilen 'Şehit J. Uzm. Çvş. Serdar Yıldırım-40' adlı operasyonda terör örgütü PKK mensubu 14 terörist öldürüldü.

PKK'lı terörist Umut Hacıoğlu

TSK'dan yapılan açıklamada öldürülen teröristler arasında mavi listede başına 1.5 milyon lira ödül konularak aranan 'Agit Amed' kod isimli Umut Hacıoğlu'nun da yer aldığı bildirildi. 34 yaşındaki Hocaoğlu'nun Diyarbakır nüfusuna kayıtlı olduğu ve PKK'nın sözde Tunceli batı karargahının sorumlusu olduğu öğrenildi.

Öldürülen teröristin son günlerde Tunceli ve çevresinde yapılan eylemleri planlayan ve uygulayan kişi olduğu aktarılırken, Hocaoğlu'nun yanı sıra 5 üst düzey örgüt yöneticisinin de öldürüldüğü açıklandı.
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×