Bu haber kez okundu.

Milli Seferberlik nedir? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 32. Muhtarlar Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin başı olarak tüm terör örgütlerine karşı milli seferberlik ilan ettiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında, ''Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin başı olarak, PKK'sıyla, DEAŞ'ıyla, FETÖ'süyle, DHKP-C'siyle tüm terör örgütlerine karşı milli bir seferberlik ilan ediyorum.'' dedi.

Sadece 20 Temmuz 2015 tarihinden bugüne kadar PKK'ya karşı yürütülen operasyonlarda 843 güvenlik görevlisi, 335 sivil olmak üzere bin 178 kişinin şehit olduğunu açıklayan Erdoğan, DEAŞ saldırılarında verilen kayıplarının sayısının ise 300'e yakın olduğu belirtti. Erdoğan konuşmasında, Fırat Kalkanı Harekatı'nda 17 şehit verdiğimizi sözlerine ekledi.

Terör örgütleriyle topyekün bir mücadeleye girişilmesi gerektiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında, ''Buradan tüm vatandaşlarıma sesleniyorum, Anayasamızın 104. maddesine göre Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin başı olarak, PKK'sıyla, DEAŞ'ıyla, FETÖ'süyle, DHKP-C'siyle ve tüm diğerleriyle, adı, söylemi, yöntemi ne olursa olsun, tüm terör örgütlerine karşı milli bir seferberlik ilan ediyorum. Bundan sonra dağdaki teröriste de, şehirdeki teröriste de, onları destekleyen hiç kimseye bir an bile huzur yok, rahat yok, bu böyle biline. Tüm güvenlik güçlerimize sesleniyorum; terör örgütlerinin faaliyetlerine karşı devletiniz de milletimiz de sizin yanınızdadır, arkanızdadır. Yetkilerinizi sonuna kadar kullanmaktan asla çekinmeyin.'' diyerek Türkiye'de ''Milli Seferberlik'' ilan ettiğini duyurdu.

Milli Seferberlik nedir?

MİLLİ SEFERBERLİK NEDİR?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 14 Aralık’ta yaptığı açıklamasında ”teröre karşı milli seferberlik ilan ediyorum” demesinden sonra herkes ”Milli Seferberlik” nedir diye merak etmeye başladı. Seferberlik; ülke ve millet olarak, başta askeri güç olmak üzere devletin tüm güç ve kaynaklarının, savaşın ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde; hazırlanması, toplanması, tertiplenmesi ve kullanılmasına ilişkin bütün faaliyetlerin uygulandığı, hak ve hürriyetlerin kanunlarla kısmen veya tamamen sınırlandırıldığı haldir.

Milli Seferberlik hakkında daha detaylı bilgi için www.nedirkimdir.com/nedir/milli-seferberlik-nedir-seferberlik-ne-demek.html adresini ziyaret ediniz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×