Bu haber kez okundu.

Beşiktaş'taki canlı bombanın Suriyeli olduğu netleşti

Beşiktaş'taki bombalı saldırıyı yapan biri Türk diğeri Suriyeli iki teröristin Kasım ayında Suriye'den Türkiye'ye geldikleri tespit edildi. İki terörist Kobani'de uzun süre bomba eğitimi aldıktan sonra Türkiye'ye gönderildi.

Vodafone Arena Stadyumu'nun hemen yanı başında meydana gelen saldırıda bomba yüklü araç içindeki teröristin Türk vatandaşı olduğu netleşti. Teröristin kimliği araçta bulunan kopan parmağından anlaşıldı. Diğer teröristin ise Suriyeli olduğu kesinleşti. İddialara göre terör örgütü PKK'nın Özel Kuvvetler elemanıydı. İki terörist saldırı bölgesine aynı araçla geldi. Suriyeli canlı bomba trafik ışıklarında indi. 

SALDIRIDA 3. TERÖRİST İDDİASI

İlk günden bu yana konuşulan bir iddia ise giderek kuvvetleniyor. Buna göre saldırıda üçüncü bir terörist daha vardı. Kadın olduğu öne sürülen teröristin saldırıdan hemen önce bombalı araçtan indi. Gözcü olduğu düşünülen kadın teröristin, bombaları gerekirse uzaktan kumanda ile patlatmak için üzerinde mekanizma taşıdığı ortaya çıktı.

Beşiktaş saldırısında kullanılan bomba yüklü araç

BOMBALI ARAÇ NOTERDE GÖRÜNTÜLENDİ

Soruşturmada gözaltına alınan zanlıların sorgulamaları sürerken, bombalı aracın hazırlandığı Kocaeli'nin Gebze İlçesi'nde de iki şüpheli gözaltına alındı. Saldırıda kullanılan bomba yüklü otomobilin Kartal'daki notere gidiş görüntüleri de ortaya çıktı. Bombalı aracın satış işlemi, 6 Aralık'ta Kartal 10. Noterliği'nde yapılmıştı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×