Bu haber kez okundu.

Bordo Bereliler Cilo Dağı'nda teröristlerle çatıştı
Emekli Bordo Bereli Abdullah Ağar, TSK'nın Hakkari'de terör örgütüne vurduğu ağır darbeyi A Haber'e verdiği röportajda anlattı. Ağar, Hakkari bölgesinde şu ana kadar 320 dağ kadrosu teröristin imha edildiğini ve bunun çok önemli bir gelişme olduğunu belirtti.

İHA GÖRDÜ. BORDO BERELİLER VURDU

Devam eden operasyonların en etkili silahı ise Türkiye'nin ilk milli insansız hava aracı Bayraktar. Bununla ilgili olarak Abdullah Ağar, ''şu an komandolar 3200 metre yükseliğe tırmanmış durumda. Burada PKK ile temas sağlandı ve 11 dağ kadrosu PKK'lı terörist burada öldürüldü. 90'lı yıllardan bugüne kadar Cilo Dağları bir ilk. Mücadeleye dahil olan Bayraktar'lar da bu mücadelede etkin olarak kullanılıyor. Bizim silahlı yerli İHA'larımız çok net sonuçlar aldı.'' ifadelerini kullandı.

EZBER BOZAN OPERASYON

Operasyonda Çukurca'nın Çağlayan Bölgesi ise dikkat çekici. Zira mehmetçik bu bölgede yaptığı operasyonla PKK'nın en önemli kampını elinden aldı. Ağar eski günlere atıfta bulunarak, ''45 kilometrelik alanda bir tane asker yoktu. İşte bugün tam bu teröristlerin kalbine mehmetçik mızrak sapladı. 224 PKK'lı orada öldürüldü ve onların önemli dedikleri Ertuşi Kampını ellerinden çekip aldık biz.'' dedi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×