Bu haber kez okundu.

Bordo Bereliler'den müthiş operasyon: 57 PKK'lı terörist öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gururu Bordo Bereli komandolar vatan savunması kararlı bir mücadele sürdürmeye devam ediyorlar. Bugüne kadar yapılan operasyonlarda büyük başarılara imza atan Bordo Bereliler şimdi de terör örgütü PKK'nın kamplarına sızmayı başardı ve terör hedeflerini birer birer tespit etti.

Hedeflerin belirlenmesinin ardından Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları harekete geçti ve masum sivilleri acımasızca katleden hain teröristlerin üzerlerine bomba yağdırdı. Düzenlenen hava operasyonunda 57 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi.

TERÖRİST HEDEFLER TESPİT EDİLDİ

Terör örgütü PKK'ya karşı etkili operasyonlar hem yurtiçinde hem de yurt dışında devam ediyor. 13-14 Ocak'ta gerçekleştirilen operasyonun adresi Kuzey Irak'taki Metina bölgesi oldu. Bordo Bereliler sınırı geçerek Metina'ya doğru sessizce ilerledi. Teröristlerin ruhu bile duymadan 3 gün boyunca bölgede hedefleri tespit çalışması yaptı. Komandolar tespit ettikleri terör hedeflerini Türk Hava Kuvvetleri'ne bildirdi. Görevlerini başarıyla icra ettikten sonra yine sessizce Türkiye'ye geri döndü.

KOORDİNATLAR JETLERE VERİLDİ

Bordo Bereliler'in yurda dönmesinden sonra devreye Türk savaş uçakları girdi. Bordo Bereli komandoların verdikleri koordinatlar için havalanan jetler, terör örgütüne ağır darbe vurdu. Örgütün barınma, silah mevzi ve mühimmat deposu olarak kullandığı yer altı sığınağı, mağara ve binalar ateş altına alındı.

57 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Hava harekatı sonrasında bölgede detaylı hasar ve zayiat tespiti yapıldı. Düzenlenen operasyonda 57 PKK'lı teröristin öldürüldüğü ve çok sayıda teröristin de yaralandığı belirlendi. (A HABER)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×