Bu haber kez okundu.

Casusluk operasyonunda 6 subay gözaltına alındı
İzmir'de 6 muvazzaf subay hakkında gözaltı kararı verildi. İzmir merkezli olarak 10 ilde başlatılan casusluk soruşturması kapsamında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda görevli olan 2 Amiral ve 4 Binbaşı hakkında  gözaltı kararı verildi.

Sabah Gazetesi'nin haberine göre; İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, ''İzmir'deki askeri casusluk soruşturmasında çeşitli usulsüzlükler yapılarak sahte delil üretildiği'' iddialarıyla, İzmir merkezli olarak 10 ilde başlatılan operasyonlar kapsamında aralarında 2 amiralin de bulunduğu 6 muvazzaf subay hakkında gözaltı kararı verdi.

GÖZALTI KARARI VERİLEN AMİRALLERİN VE BİNBAŞILARIN İSİMLERİ

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında gözaltı kararı verilen Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda görevli Amiral ve Binbaşı isimleri şöyle; Tümamiral M.Z.U., Tuğamiral A.A., Binbaşı K.M., Binbaşı A.Ö., Binbaşı H.Ö. ve Binbaşı R.Z.

Haklarında gözaltı kararı çıkarılan muvazzaf subayların adliyeye çağrıldıkları, gözaltı işleminin adliyede uygulanacağı belirtiliyor. Amirallerden birisinin A.B.D.'de diğerinin ise Ankara'da görevli olduğu öğrenildi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×