Bu haber kez okundu.

Cezaevinden çıkar çıkmaz iş yeri kundakladı

Sivas’ta cezaevinden çıkan bir kişi, aynı günün gecesi bir iş yerini kundaklayarak maddi zarar verdi.

Edinilen bilgiye göre, yangın 05.00 sıralarında Ata Sanayi içerisinde Nuri Alper’e ait iş yerinde meydana geldi. İddialara göre, aralarında daha önceden husumet bulunan A.Ç., cezaevinden çıktığı sabahın gecesinde Nuri Alper’e ait iş yerine gelerek iş yerinde boyamasını sürdürdüğü bir otomobile tiner dökerek 2 bin liralık zarar verdi ve ardından dükkanın bir kısmını ateşe verdi.

Dükkanında oluşan maddi zararlara üzülmediğini ve 15 gündür emek verdiği araca zarar verilmesine üzüldüğünü belirten Alper ise, "Sabah saat 05.00 sıralarıydı emniyetten aradılar beni ’dükkanına gel dükkanının camları kırılmış’ dediler. Buraya geldiğimde de dükkanın camları kırık dün akşam bitirdiğim boyadığım 15 gündür emek verdiğim aracın üzerine tinercilik yapan vatandaş tezgah üzerinden tineri alarak arabanın üzerine dökmüş. Daha sonra ise dükkanın içinde bulunan malzemelerin üzerine tiner dökerek ateşe vermiş ve dükkanımı kundaklamış. Ben de karakola gittim ve şikayetçi oldum. Dükkanımda zarar ve en önemlisi 15 gündür emek verdiğim araç zarar görmüş. Dükkanımdaki maddi hasara değil verdiğim emeğe üzülüyorum. Burada 2 bin liralık bir hasar var. Camlar falan hiç önemli değil" dedi.

"ŞİKAYETÇİ OLDUM VE 4 YIL CEZAEVİNDE YATTI"

Daha önce iş yerine aynı şahsın camı kırarak tiner bidonunu götürdüğünü ve bunun üzerine de şikayetçi olduğunu belirterek bu şikayet üzerine A.Ç.’nin 4 yıl cezaevinde yattığını anlatan Alper, "Bu cezayı yattıktan sonra geçen yıl cezaevinden çıktı. Ramazan Bayramı’nda restoranda bir saldırı girişiminde bulundu ve bunun üzerine de bizler şikayetçi olduk geçen yıl Ramazan’dan bugüne kadar cezaevindeydi, bu adam dün sabahleyin çıktı. Dün sabah cezaevinden çıktı ve çıktığı gibi ilk adresi buralar oluyor. Sabah 5’te kalktım ve 7’ye kadar sokak sokak bu adamı aradım. Bulsaydım cezasını ben verecektim. Tinercilik yapıyor ve gözü hiçbir şey görmüyor. Kışın bu soğuklarda dışarıda atletle geziyor" diye konuştu.

Olayla ilgili inceleme çalışmaları başlatıldı.

(Veysel Korkmaz - Onur Erden / İHA)
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×