Öne Çıkanlar feto Çağatay Ulusoy Eski bakanın kızı intihar etti Türkiyenin aldığı ilk altın madalya AÖF 29 Nisan 2017 Sınav Soruları ve Cevapları Sınav Zor muydu

DAEŞ operasyonunda 4 kişi gözaltına alındı

Eylem hazırlığında oldukları istihbaratı üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü ve ilgili ülkelerin ortak çalışmaları sonucu Ankara'da 3, İstanbul'da 1 kişi gözaltına alındı.

- Bu haber 53 kez okundu.

DAEŞ operasyonunda 4 kişi gözaltına alındı
Terör örgütü DAEŞ'in Almanya ve İngiltere Büyükelçiliklerine eylem yapma hazırlığında olduğu istihbaratını alan Emniyet ekipleri İstanbul ve Ankara'da operasyon yaptı. Yapılan çalışmalar sonucunda 4 kişi gözaltına alındı. Ancak bu kişilerin herhangi bir terör örgütüyle bağlantısı olmadığının tespit edildiği aktarıldı.

Bakanlık yetkilileri konuyla ilgili yaptıkları açıklamada, iki ülke Büyükelçiliklerine yönelik bir tehdit olmadığı ortaya çıkmasına karşın, güvenlik durumları öne sürülerek elçiliklerin bir süreliğine tedbir amaçlı kapalı tutulduğunun belirtildiğini aktardı.

İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore Twitter hesabından konuya ilişkin yaptığı açıklamada, tehdide karşı uygun tedbirler alan Türk güvenlik güçleriyle her zaman ki gibi destek ve işbirliği içinde olduklarını belirtti. Moore, Türk güvenlik güçlerine güvendiklerini dikkati çekerek ''gösterdikleri çaba için teşekkür ederim. Fakat böyle bir durumda Büyükelçiliği kapatmakta makul bir önlemdir.'' ifadesini kullandı. 

 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×