Bu haber kez okundu.

Darbe iddiası! Kılıçdaroğlu'nu havacı askerler niye karşıladı?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, bu sabah Bandırma 6'nci Ana Jet Üs Komutanlığı'ndaki askerler törenle karşıladı. Gazetecilerin alınmadığı karşılama ile ilgili fotoğraflar sosyal medyada paylaşılınca hem siyasilerden hem gazetecilerden hem de vatandaşlardan büyük tepki aldı. 16 Nisan referandumu öncesi seçim yasaklarının ihlal edilmesi olarak değerlendirilen bu gelişme yeni darbe girişimi söylentilerini beraberinde getirdi. 

Kemal Kılıçdaroğlu'nu havacı askerlerin törenle karşılamasına tepki gösteren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, konuyla ilgili "FETÖ'den gözaltına alınan sonra Abidin Ünal'ın ifadesiyle mahkeme tarafından bırakılan Tuğgeneral Ahmet Biçer'in Kılıçdaroğlu'nu törenle karşılamasını masum bir davranış olarak görmüyorum..." derken Gazeteci yazar Cem Küçük ise "Ey Genelkurmay bu görüntüler nedir? 27 Mayıs'tan bir gün önceki 26 Mayıs 1960'ın hareketleri bunlar? Ey millet uyanın." diyerek emniyet güçlerinin ve vatandaşların 'teyakkuz' halinde olmaları yönünde çağrı yaptı.

Melih Gökçek: "Kılıçdaroğlu bir yerlere mesaj vermek istiyor"

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Kemal Kılıçdaroğlu'nun asker tarafından törenle karşılanmasına Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla tepki gösterdi. Darbe girişimi hazırlığı iddialarına neden olan karşılamaya yönelik Gökçek sosyal medyadan Kılıçdaroğlu'na cevaplaması için şu soruları yöneltti;

1- Kılıçdaroğlu hangi sıfat ve hangi nedenle askeri üs komutanı tarafından karşılanıyor?

2- Referandum arefesinde biz asker ve CHP olarak size hayır mesajı veriyoruz mu diyorsunuz?

3- CHP olarak ordu arkamızda mesajı vermek mi istiyorsunuz?

4- Özel görüşmenizde FETÖ konusu gündeme geldi mi?

5- FETÖ'cülük nedeniyle önce göz altına alınan sonra bırakılan Tuğgeneral Ahmet Biçer'e FETÖ hakkında ne düşündüğünü sordun mu?

6- Kılıçdaroğlu; bu askeri üssü ziyaret etmen için DETÖ veya taraftarlarından sana bir telkin geldi mi?

7- Bu konularda milletimiz Kılıçdaroğlu'nun cevaplarını bekliyor. Açık cevap bekliyoruz Kılıçdaroğlu... Anladın mı?

Cem Küçük: "Cuntalar resmen 16 Nisan öncesi mesaj veriyor"

Seçim yasağının ihlali anlamına Kemal Kılıçdaroğlu'nun askeri törenle karşılanmasına bir tepki de gazeteci Cem Küçük'ten geldi. Küçük, Twitter'dan yaşanan skandalla ilgili şu mesajları paylaştı;

1- Ey Genelkurmay bu görüntüler nedir? 27 Mayıs'tan bir gün önceki 26 Mayıs 1960'ın hareketleri bunlar? Ey millet uyanın.

2- Dün de İlker Başbuğ "ordumuzun hassasiyeti" diyerek konuştu TV'de. Herkes haddini bilecek.

3- CHP liderine selam duran askerler ne demektir? Genelkurmay'a millet soruyor. Nedir bu?

4- Cuntalar resmen 16 Nisan öncesi mesaj veriyor. Bu akşam gerekirse bu millet meydanlara yine iner. Teyakkuz zamanı.

5- Birileri ihtilal çarkını döndürmeye başladı. Bu millet meydanlara iner ve sizin çarkınızı çökertir.

6- Ey millet uyanın... Ordu kamuoyu denen mekanizmayı çalıştırdılar. ROK'un son 3 yazısı önemli. Okuyun.

7- Bütün şehirlerimizde meydanlar hazır olsun.CHP+Ordu=İktidar formülünü devreye sokuyor cuntalar. İzin yok.

8- Ne zamandır yeni bir 27 mayıs arzusunda cuntalar var diyoruz. TSK'daki Talat Aydemirler devreder. Polislerimiz teyakkuza geçin.

9- Vatansever polislerimiz ve savcılarımız teyakkuza geçin.Hükümete meydan okuyan, CHP'ye selam duran askerler olamaz.

TEPKİLER ÇIĞ GİBİ

Kemal Kılıçdaroğlu askeri üste resmi törenle karşılanmasının ardından sorumlularla ilgili soruşturma başlatılması istendi. Sosyal medyada konuyla ilgili yapılan yorumlarda ayrıca Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Ahmet Biçer'in görevden alınmasına yönelik mesajlar dikkat çekiyor. Diğer yandan ünlü gazetecilerden de sert tepkiler gelmeye devam ediyor. İşte Kılıçdaroğlu'nu havacı askerlerin karşılamasına yapılan yorumlar...

Fatih Tezcan: FETÖ 15 Temmuz'da Kılıçdaroğlu'na yol açtı mı? Cevabı Bandırma 6. Anajet Üs Komutanı'ndan Geldi! Genelkurmay Göreve! Atın Bunu Ordudan!

Ömer Turan: Darbeci Kemal Kılıçdaroğlu bu görüntülerle kimlere ne mesajı veriyor? Kampanya kisvesi aktında darbe toplantıları mı yapılıyor?

AK Parti Milletvekili Metin Külünk: Kılıçdaroğlu'nu karşılayan General, İşgalci örgütün lideri Akın Öztürk döneminde erken terfi ettirilen General'lerden midir?

Hüseyin Gülerce: CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Balıkesir'de askeri üsse helikopterle inmesi ve törenle karşılanması konusunda Genelkurmay açıklama yapmalıdır.

YSK'NIN 64'ÜNCÜ MADDESİNE AYKIRI!

16 Nisan'daki halkoylaması çalışması için Balıkesir'in Bandırma İlçesine giden Kemal Kılıçdaroğlu, askeri törenle karşılandı. Balıkesir'de yaşananlar seçim yasağı ihlali olarak yorumlandı. Sosyal medyada geniş yankı bulan konuyla ilgili ilk görüntüler ise A Haber'de yayımlandı. Hem askeri teamüllerin hem de YSK'nın 64. maddesinin ihlal edildiği belirtilen görüntülerin ardından yapılan açıklamalarda daha önce hiç böyle bir durumun yaşanmadığı belirtiliyor. Diğer yandan Askeri kaynaklar ve hükümet kaynakları tarafından alınan bilgilere göre bu durum teamüllerin dışına çıkılmış bir durum.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×