Bu haber kez okundu.

Darbeyi yöneten sivil cuntacılar belirlendi
FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında cuntacıların ilk hedeflerinden biri Türksat'tı. Darbeciler, Türksat'ı ele geçirerek televizyon yayınlarını durdurmayı hedeflemiş, bu amaçla da sivil teknisyenleri yanlarında götürmüşlerdi.

İSTİHBARAT SİVİL CUNTAYI BELİRLEDİ

İstihbarat kaynakları, cuntayla birlikte hareket eden sivillerin teknisyenlerle sınırlı olmadığını belirledi. Darbecilerle birlikte dindar görünümlü siviller de sokaklara çıktı. Fetullahçı Terör Örgütü, 3'er kişilik darbeci sivil timleri sahaya sürdü. Darbeye karşı sokaklara dökülen halk, helikopterlerle ve tanklarla mücadele ederken, sivil timlerde kalabalıkların arasına karıştı ve direnişi provoke etmeye çalıştı.

HALKI KIŞKIRTMAYA ÇALIŞTILAR

Halkın ikna edilmesi için görevlendirilen dindar görünümlü timlerin uzun sakallı olduğu belirlendi. Direnişi kırmak için ''en büyük asker bizim asker'', ''vur vur inlesin hükümet dinlesin'' şeklinde sloganlar atan timler, halkı yanlarına çekmeye çalıştı.

FETÖ'nün cuntacı sivil timleri Ağrı, Afyonkarahisar, Gaziantep, Kırşehir, Artvin ve Denizli başta olmak üzere Türkiye'nin dört bir tarafında sahaya indi. Halkın toplandığı Belediye, Valilik, Kaymakamlık, Cami önleri ile meydanlarda uzun süre kalabalıkların arasında dolaştı.

YAKALAMA ÇALIŞMASI BAŞLATILDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın halkı sokaklara çağırması sonrasındaysa 1. Ordu Komutanı Orgeneral Ümit Dündar'ın açıklamaları üzerine sivil timler meydanları terk etti. İstihbarat'tan alınan bilgiler doğrultusunda Emniyet Genel Müdürlüğü o timleri yakalamak için çalışma başlattı.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×