Bu haber kez okundu.

Diyarbakır'da büyük operasyon 3 ilçede sokağa çıkmak yasak!
Diyarbakır Valiliği son dakika PKK operasyonu açıklaması kapsamında, Lice, Hani ve Kocaköy İlçesi sınırları içerisindeki 8 köyde operasyon icra edildiğini, halkın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla ismi açıklanan yerlerde sokağa çıkma yasağının getirildiği belirtildi.

HEDEFTE PKK YÖNETİCİLERİ VAR

Valilik internet sitesindeki açıklamada, operasyonun, aralarında üst düzey terör örgütü yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen PKK mensupları ve işbirliği yapan kişileri etkisiz hale getirmek, teröristlerin kullandığı sığınak, barınak, depo alanları ve uçaksavar mevzilerini yok etmek ve malzemeleri ele geçirmek amacıyla düzenleneceği vurgulandı.

Diyarbakır'da PKK'ya büyük operasyon

VALİLİK AÇIKLAMASI

Diyarbakır Valiliği'nden yapılan yazılı operasyon açıklaması şöyle;

''Lice, Hani ve Kocaköy ilçeleri mülki sınırları içerisinde bulunan dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen BTÖ mensuplarını ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek, bölgede BTÖ mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını ve uçaksavar mevziilerini tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek maksadıyla operasyon düzenlenecektir. Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak maksadıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri gereğince, belirtilen bölgelerde (Lice İlçesine bağlı olan; Güçlü Köyü ve Gömeç KöyüHani İlçesine bağlı olan; Kırım Köyü, Gökçe Köyü, Yayvan Köyü ve Soylu Köyü ile Kocaköy İlçesine bağlı olan; Yazıköy köyü ve Şaklat Köyü) sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla 13 Kasım 2016 günü saat 05.00’dan geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar bu bölgelerde sokağa çıkma yasaklanmıştır. Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.''

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×