Bu haber kez okundu.

Diyarbakır'daki saldırıyı terör örgütü PKK üstlendi
Diyarbakır Valiliği, 8 kişinin şehit olduğu ve 1 teröristin de öldürüldüğü bombalı saldırıya ilişkin bir açıklama daha yaptı. Daha önceki açıklamasında meydana gelen patlamanın bombalı minibüsün infilak ettirilmesi sonucu olduğunu kaydeden valilik, saldırıyı terör örgütü PKK'nın üstlendiğini açıkladı.

Patlamaya ilişkin Valilik internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

''04.11.2016 Cuma günü saat 07.53’te İlimiz Bağlar İlçesinde bulunan Aydın Arslan Bulvarı’nda Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü binasına yakın bir noktada, sivil vatandaşlarımızın ve öğrencilerin oldukça yoğun olarak bulunduğu bir bölgede, bölücü terör örgütü mensuplarınca üstlenilen, bomba yüklü araçla bir patlama gerçekleştirildiği anlaşılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.''

SALDIRI BOMBA YÜKLÜ MİNİBÜSLE YAPILDI

Bugün sabah saat 08.00 sıralarında PKK'lılar tarafından gerçekleştirilen hain terör saldırısının bomba yüklü bir minibüsle yapıldığı tespit edildi. Patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucu Diyarbakır Bağlar İlçesi'ndeki emniyet ek binası ve çevresindeki binalarda hasar oluşurken, park halindeki otomobillerin de kullanılamaz hale geldiği görüldü.

Diyarbakır'daki patlamada ölen ve yaralananların isimleri ya da kimlik bilgileri hakkında henüz bir açıklama yapılmadı.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×