Bu haber kez okundu.

Diyarbakır'ın Silvan ilçesindeki operasyon tamamlandı

Diyarbakır-Silvan ilçesi Darıseven Köyü mülki sınırları içerisinde elde edilen istihbarı bilgiye istinaden 28 Mart 2017 Salı günü saat 23.00’da icrasına başlanılan Şehit J.Ütğm. Murat Taylan ÖNCEL-29 Özel Birlik Operasyonu başarı ile tamamlanmıştır.

İcra edilen operasyon kapsamında;

- BTÖ mensuplarına ait (1) adet Yaesu marka büyük telsiz, (1) adet antitank roket başlığı, (4) adet M-16 Piyade Tüfeği şarjörü, (1) adet tabanca şarjörü, (171) adet muhtelif fişek, (2) adet çadır (5-6 kişilik), (7) adet leşker kıyafeti, (2) adet şemsiye, (550) kg muhtelif yiyecek maddesi ve çok sayıda yaşam malzemesi ile çok sayıda örgütsel doküman ele geçirilmiş,

- BTÖ mensuplarına ait (7) sığınak  tespit edilmeyi müteakip kullanılamaz hale getirilmiş, mağara ve sığınaklar içerisinde bulunan yaşam ve giyim malzemeleri Cumhuriyet Savcılığının talimatı gereğince yerinde imha edilmiştir.

- Teröristlerce (2) adet EYP düzeneği, (16) adet EYP yapımı için hazırlanmış boş boru, (6) adet (25) kg.lık sodyum klorat, (14) adet mutfak tüpü, (200) metre elektrik kablosu tespit edilmeyi müteakip Patlayıcı Madde İmha Timi marifetiyle yerinde tahrip edilmiştir.

Cumhuriyet Savcılığın talimatı ile ele geçirilen malzemelere el konulmuş olup, operasyon ile ilgili adli işlemlere devam edilmektedir.Bölgemizde yaşayan vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması ve teröristle mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara artan bir azim ve kararlılıkla devam edilmektedir.


EYP yapımında kullanılan malzemeler


Antitank roket mühimmatı

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×