Bu haber kez okundu.

Diyarbakır Lice'de dev operasyon sokağa çıkmak yasak

DİYARBAKIR LİCE'den sokağa çıkma yasağı haberi geldi. Diyarbakır Valiliği, Lice kırsalında faaliyet gösteren, aralarında üst düzey terör örgütü yöneticilerinin de olduğu değerlendirilen teröristlere yönelik operasyon başlatılacağı, bu nedenle de 10 köyde sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurdu.

Valilik açıklamasında, operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri gereğince Lice ilçesine bağlı 10 mahallede sokağa çıkmanın yasak olduğunu belirtirken, yasak getirilen mahalle isimleri de verildi.

Diyarbakır Valiliği'nden yapılan yazılı açıklama ve sokağa çıkma yasağı getirilen yerler şöyle;

''Lice ilçesi mülki sınırları içerisinde bulunan dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen BTÖ mensuplarını ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek, bölgede BTÖ mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını ve uçaksavar mevziilerini tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek maksadıyla operasyon düzenlenecektir. Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak maksadıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri gereğince, belirtilen bölgelerde (Lice İlçesine bağlı olan; Kayacık Köyü, Ortaç Köyü, Yalaza Köyü, Tepe Köyü, Arıklı Köyü, Serince Köyü, Çağdaş Köyü, Uçarı Köyü, Dibekköy Köyü ve Yolçatı Köyü) sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla 05 Ocak 2017 günü saat 05.00’dan geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar bu bölgelerde sokağa çıkma yasaklanmıştır. Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.''

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×