Bu haber kez okundu.

Eğlenerek motosiklet çalan hırsız kamerada

İstanbul Fatih’te ’da bir kişinin park halinde bulunan bir motosikleti çalması güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

Fatih, Şehremini Semtinde meydana gelen olay iddialara göre şöyle gerçekleşti. Geçtiğimiz Cumartesi günü gece saat 04.45 sıralarında motosikletli 4 şahıs tehlikeli hareketler yaparak sokaktan geçiş yaptı. Bu sırada park halinde olan motosikleti gören şüphelilerden biri bir süre sonra geri geldi. Park halindeki motorun direksiyon kilidini 30 saniye gibi kısa bir süre içerisinde kıran şüpheli motosikleti sürükleyerek gözden kayboldu. Yaşanan hırsızlık anı ise sokak üzerinde bulunan bir güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

VATANDAŞ ÇALINAN MOTORLARINI SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN ARIYOR

Son dönemde motosiklet hırsızlığının arttığını ifade eden Mehmet Ali Gözaydın, “Cuma akşamı saat 23.00 sıralarında motorumu park edip eve çıktım. Sabah kalkıp aşağıya indiğimde motorumun yerinde olmadığını fark ettim. Çevrede bulunan bir otoparkın kamerası vardı. Onu incelediğimde motorumun çalındığını fark ettim. Gece 04.45 sıralarında iki tane motorlu 4 kişi geliyor. Bir tanesine gelerek motorun ön direksiyon kilidini kırmış ve ite ite götürmüş. Toplamda 1 dakikalık bir iş zaten. Emniyete gittik, başvuru yaptık. Ayrıca sosyal medya hesaplarımdan duyurular yaptım. Belki biri görmüştür diye. Bunları yaparken bir şeyi fark ettim. Bu sıralar motosiklet hırsızlıkları ciddi anlamda artmış. Birçok insan benim gibi mağdur. Yetkililerden bu işe bir el koymalarını istiyoruz’’ diyerek yaşanan mağduriyete dikkat çekti.

“YAPTIKLARI İYİ BİR ŞEY GİBİ EĞLENİYORLAR”

Yaşanan hırsızlıklardan mağdur olduklarını ifade eden Özaydın, “Hazırlıklı geliyorlar. Tecrübeli oldukları o kadar belli ki; Tereddüt etmeden, hedefleri belirli bir şekilde gelerek 30 saniye gibi bir sürede motoru çalıp gidiyorlar. İlk işleri değil bu. Bir de yaptıkları iyi bir şeymiş gibi eğleniyorlar. Motoru sağa sola yatırarak gidiyorlar. Gerçekten zor bir durum ve biz mağdur oluyoruz. Kıt kanaat para biriktirerek bu motoru aldım ben. 15 bin liralık bir motor ve halen kredisini ödüyorum. Umarım bulunur’’ ifadelerini kullandı.

(Oğuzcan Yazar/İHA)
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×