Bu haber kez okundu.

Emniyet Müdürlüğü'nden çok önemli darbeci uyarısı
Emniyet Genel Müdürlüğü, sosyal medya üzerinden vatandaşları, darbecilere karşı uyardı. Darbe girişiminin başarısız olmasından sonra sosyal medya sitelerinde paylaşılan ve cep telefonlarına gönderilen sms mesajları ile halk kandırılmaya çalışılıyor. Şimdi de vatandaşları 'isminiz darbeciler listesinde' diyerek korkutan bu kişiler, vatandaşlardan para talep ediyor. Bunun üzerine EGM, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla vatandaşların dikkatli olmalarını istedi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Twitter hesabı @EmniyetGM'den atılan tweette ''İsminizin darbeciler listesinde olduğunu söyleyen ve sizden para talep eden kişilere itibar etmeyiniz. Bu gibi durumlarda 155 Polis İhbar Hattını arayınız.'' ifadeleri kullanıldı. SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN TERÖR FAALİYETLERİNİ DESTEKLEYENLERİ BİLDİRİN

FETÖ mensupları başarısız darbe girişiminin ardından vatandaşları meydanlardan uzak tutmayı amaçlayan mesajlar göndermeye başladı. Bunun üzerine harekete geçen Emniyet Genel Müdürlüğü, bu tür mesajlara itibar edilmemesi gerektiğini duyurdu. Öte yandan vatandaşların, sosyal medya sitelerinden hükümet aleyhine kara propaganda içeren paylaşım yapanlara ve cep telefonu üzerinden mesaj atanlara karşı duyarlı olmaları yönünde çağrı yaptı.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan çağrıda; vatandaşların sosyal medya üzerinden terör faaliyetlerini destekleyen, terör içerikleri paylaşan ve suç unsurları içeren profil ile sayfaları ''“siber.onleme.arastirma@egm.gov.tr”, “siber@egm.gov.tr”, “siber.ankara@egm.gov.tr”, “siber.istanbul@egm.gov.tr” adreslerine bağlantı adresi ve ekran görüntüsüyle bildirmeleri istendi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Sabri 4 yıl önce

Darbecilere nereye ihbar etcez gūvenilir

Misafir Avatar
abchaber.com 4 yıl önce @Sabri

Merhaba Sabri Bey;

İhbarlarınızı 'siber.onleme.arastirma@egm.gov.tr', 'siber@egm.gov.tr', 'siber.ankara@egm.gov.tr' ve 'siber.istanbul@egm.gov.tr' mail adreslerinden yazılı olarak iletebilirsiniz. İhbarı yapanların kimlikleri gizli tutulmaktadır.

Beğenmedim! (0)