Bu haber kez okundu.

Facianın eşiğinden dönüldü! 160 ton patlayıcı bulundu
Diyarbakır'da terör örgütü PKK'nın depoladığı 160 ton patlayıcı ele geçirildi. Güvenlik güçleri kentte PKK'ya yönelik operasyon yaptı ve bir depo tespit etti. Depoya girildiğinde yüzlerce çuval içerisinde patlayıcı yapımında kullanılan amonyum nitrat maddesi bulundu.

Güvenlik güçleri yine aynı bölgede önceden tuzaklanmış ve tahrip gücü yüksek el yapımı patlayıcıyı da kontrollü bir şekilde infilak ettirdi. Şu an bölgede arama ve tarama faaliyetlerinin devam ettiği belirtildi.

HEDEFTE 29 EKİM TÖRENLERİ VARDI

Diyarbakır'da bulunan 160 ton patlayıcının kim ya da kimler tarafından depolandığı, deponun kime ait olduğunu belirlemek için güvenlik güçleri yoğun bir çaba harcıyor. Daha önce bombalı araçların Diyarbakır ve Lice ilçeleri kırsalında hazırlandığı yönünde bilgiler vardı. Bu deponun ortaya çıkmasıyla birlikte bombalı araçların o bölgede hazırlandığı da ortaya çıkmış oldu. Patlayıcı maddelerin bulunmasıyla birlikte terör örgütü PKK'nın Diyarbakır'daki 29 Ekim törenlerini hedef alarak, sivillere ve güvenlik güçlerine yönelik olası eylemlerinin de önüne geçilmiş oldu.

Bulunan amonyum nitratın Jandarma timleri tarafından güvenli bir şekilde bu depodan çıkarıldığı ve başka bir yere alındığı öğrenildi. Bunların imhasının ise daha sonra gerçekleştirileceği bildirildi.

HAVA DESTEKLİ OPERASYON BAŞLADI

Alınan bilgilere göre, patlayıcı maddelerin bulunduğu bölgede halen PKK'lı teröristlerin olduğu yönünde bilgiler alındığı söyleniyor. Çünkü güvenlik güçleri söz konusu deponun örgüt üyelerinden birine ait olduğu tespit etti. O örgüt üyelerinin tespit edilerek yakalanması amacıyla da şu an yoğun bir çaba sarfediliyor. Ayrıca bölgede hava destekli operasyonların başlatıldığı belirtiliyor. 

Kaynak: 24 TV
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×