Bu haber kez okundu.

FETÖ'cü iş adamını tahliye eden rüşvetçi hakim yakalandı

FETÖ'cü iş adamından 50 bin dolar rüşvet alarak jet hızıyla tahliye eden hakim gözaltına alındı. Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan geçtiğimiz Ağustos ayında FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Terör örgütüne para akıttığı iddia ediliyordu ancak İnan cezaevinde sadece bir kaç ay yattı. 24 Kasım'da 3. Ağır Ceza Mahkemesi başkanı Hasan Akdemir tarafından hemen tahliye edildi.

Jet tahliyenin gerekçesi kısa sürede ortaya çıktı. İddialara göre Fikret İnan, FETÖ'cü olmadığı için değil o hakime rüşvet verdiği için cezaevinden çıkmıştı. O iddianın gerçekliğini Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na gelen bir ihbar ortaya çıkardı. Üstelik ihbarı yapan da hakime rüşvet veren FETÖ'cü iş adamı Fikret İnan'dı.

TEKRAR PARA İSTEYİNCE İŞ ADAMI İHBAR ETTİ

Fikret İnan, 50 bin dolar rüşvet verdiği hakim Hasan Akdemir'den bir türlü kurtulamadı. Akdemir, ikinci kez 50 bin dolar istedi. Savcılığa başvuran İnan'ın şikayeti ile soruşturma başlatıldı. Rüşvetçi hakime suç üstü yapıldı, hakim Hasan Akdemir gözaltına alındı.

TEDBİRLERİ KALDIRMA KARŞILIĞINDA 1 MİLYON...

İddialara göre 3. Ağır Ceza Mahkemesi hakimi Hasan Akdemir, iş adamı Fikret İnan'dan şirketine kayyum tarafından konulan tedbirlerin kaldırılması karşılığında 1 milyon dolar daha istedi.

BAŞSAVCILIK AÇIKLAMASI

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Medya İletişim Bürosu'ndan olayla ilgili yapılan açıklamada; "Soruşturma kapsamında alınan teknik takip ve izleme kararlarına istinaden, önceden seri numarası alınmış 50 bin doların müşteki tarafından Pendik’teki bir avukatlık bürosunda tesliminin ardından, başsavcılığımızca görevlendirilen cumhuriyet başsavcı vekili ve İstanbul Barosundan temin edilen iki avukat ile girilmiş ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı H.A. ve avukat S.B. suç üstü hükümleri gereğince, suçun ağır cezalık ve kişisel suç olması, delillerin sağlıklı toplanması amacıyla gözaltına alınmışlardır." denildi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×