Bu haber kez okundu.

FETÖ gazetecileri için istenen hapis cezaları belli oldu

FETÖ'nün medya ayağındaki örgüt üyeleri hakkında hazırlanan 196 sayfalık iddianame tamamlandı. Fetullahçı Terör Örgütü'nün medya yapılanması içerisinde olan ve tutuklu bulunan aralarında gazeteci, köşe yazarı ve sanatçıların da bulunduğu 29 şüpheli hakkında istenen hapis cezaları belli oldu.

SAİD SEFA'YA MÜEBBET, ATİLLA TAŞ'A 10 YIL HAPİS

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Cumhuriyet Savcılarından Murat Çağlak'ın hazırladığı iddianameye göre, Fuat Avni Twitter hesabının kurucusu olduğu belirlenen rotahaber'in sahibi Said Sefa hakkında ''Darbeye teşebbüs ve silahlı terör örgütü yöneticiliği'' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. Öte yandan bir dönem FETÖ'nün kapatılan Zaman Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapan şarkıcı Atilla Taş hakkında ise 10 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

FETÖ'nün medya yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamede aralarında Hanım Büşra Erdal'ın da olduğu 25'i tutuklu 28 şüpheli hakkında istenen hapis cezaları da belli oldu. Buna göre FETÖ'nün medya ayağındaki diğer isimler hakkında ''silahlı terör örgütüne üye olmak'' suçundan 5'er yıldan 10'ar yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

MEDYA TETİKÇİLERİNE İSTENEN HAPİS CEZALARI

İşte haklarında hapis cezası talep edilen FETÖ gazetecileri ve köşe yazarlarının isimleri; Abdullah Kılıç, Ahmet Memiş, Ali Akkuş, Atilla Taş, Bayram Kaya, Bülent Ceyhan, Bünyamin Köseli, Cemal Azmi Kalyoncu, Cihan Acar, Cuma Ulus, Davut Aydın, Emre Soncan, Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Habib Güler, Halil İbrahim Balta, Hanım Büşra Erdal, Hüseyin Aydın, Muhammed Sait Kuloğlu, Muhterem Tanık, Murat Aksoy, Mustafa Erkan Acar, Mutlu Çölgeçen, Oğuz Usluer, Seyid Kılıç, Ufuk Şanlı, Ünal Tanık, Yakup Çetin ve Yetkin Yıldız.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×