Bu haber kez okundu.

Fetullahçı Terör Örgütü lideri Fetullah Gülen'den skandal bir video daha geldi. Gülen'in son videosunda "Şer"den bahsettiği görülürken, konuşması esnasında çıkardığı telsiz sesleri ise dikkat çekti. Videoyu izleyenler FETÖ elebaşının yeni bir gizli mesaj vermiş olabileceğinden şüpheleniyor. Peki Fetullah Gülen ne demek istedi? Eğer konuşmasında gizli bir mesaj varsa kime talimat verdi? bu sorularla ilgili henüz net bir bilgi yok.

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, konuşmasında "Şer"den bahsediyor. Telsiz örneği de veren Gülen, "Şerr" kelimesinin Frenkçe'den geçme bir kelime olduğuna değiniyor. İlginç sözler sarfeden FETÖ liderinin çıkardığı "di-di-da-dıt, da-da-dıt, dıt-dıt-dıt" seslerinin ise gizli bir mesaj mı olduğu çözülmeye çalışılıyor. Sesler mors alfabesi ile karşılaştırıldığında "FG" ve "SG" anlamına geliyor.

YENİ BİR TALİMAT MI VERDİ?

Gülen'in konuşmasının 'Çanakkale 1915 Köprüsü' açılış töreninden önce yayınlanması akıllara 'FETÖ lideri Gülen, yeni bir talimat mı verdi?' sorusunu getirdi. FETÖ elebaşısının bu konuşması, her sabah 24 TV'de yayınlanan 'Günün Manşeti' isimli programda Ersoy Dede ve Hikmet Genç tarafından masaya yatırıldı. Tekrar tekrar izlenen videosunu şifrelerini çözmeye çalışan ikili en çok da telsiz sesinin ne anlama geldiğini konuştu.

GÜLEN'İN ÇIKARDIĞI SESLERİN ANLAMI

Fetullah Gülen'in son konuşmasında çıkardığı telsiz sesleri Mors alfabesine göre "FG" ve "SG" anlamına geliyor. Gülen'in bu sesleri bilerek mi yoksa 'rastgele' mi çıkardığı ise herkes tarafından merak ediliyor.

YEŞİL HAKİ CÜBBESİYLE DARBE SİNYALİ

15 Temmuz öncesindeki bir konuşmasında 'Haki' renk cübbe giyen Fetullah Gülen'in ordudaki örgüt üyelerine darbe girişimi mesajı verdiği belirtilmişti. Milli İstihbarat Teşkilatı, Gülen'in haki renkli kıyafetini fark ettikten sonra gizli haberleşme yazılımı 'ByLock'u deşifre etmiş ve tüm yazışmaları ortaya çıkarmıştı. Ancak ne MİT ne de Amerikan istihbaratı, darbe girişiminde önce kalkışma olacağına dair net bilgileri gün yüzüne çıkaramamıştı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×