Bu haber kez okundu.

FETÖ'nün MİT imamı kim itiraflar ortaya çıkardı

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında bürokrasi merkezli soruşturmalardan önemli bilgiler elde edildi. FETÖ'nün bürokrasi imamlarının tespitine yönelik çalışmalar sürdüren Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı çok kritik bir isme ulaştı. Örgütün MİT imamı 'Emre' kod adıyla bilinen Sayıştay Başdenetçisi Y.A.'dan başkası değildi.

İTİRAF İLE GELEN DEŞİFRE

FETÖ'nün MİT imamının deşifresi eski MİT görevlisi S.B.'nin ifadesindeki itirafıyla geldi. S.B. Emre kod adlı MİT imamıyla teşkilattaki eğitim sırasında ilk kez temasa geçtiklerini ve sonraki yönlendirmelerini anlattı. İtirafçı MİT görevlisi ifadesinde şunları söyledi.

''Bana, 'biriyle aynı evi paylaş' denildi. Ben o sırada MİT misafirhanesinde kalıyordum. Bu şekilde söylenmesinden sonra İ.K. ile birleştim. Bu evde Emre kod adlı Y.A. 10 günde bir bizi ziyaret ediyordu. Bu ziyaretlerde Gülen'in kitaplarını okuyorduk, kasetlerini dinliyorduk ve izliyorduk. Bana ve İ.K.'ya işyerimizle ilgili sorular soruyordu, devrelerim hakkında bilgiler istiyordu. Kendisi de MİT içindeki üstlerimizi ve devrelerimizi tanıyor ve onlar hakkında bize bilgi veriyordu. Bize 'K.F. ve G.B.'ye fazla yaklaşmayın onlar 'Menfi' diyordu. Daha sonra Emre kod adlı Y.A. yoğun olduğu için bize başka bir abi ayarladı.''

FETÖ'NÜN MİT İMAMI TUTUKLANDI

İfade üzerine örgütün MİT imamının devletin bir başka kritik kurumu Sayıştay'da Başdenetçi S.B. olduğu tespit edildi. Milli İstihbarat Teşkilatı imamının Sayıştay'a giriş hikayesi de ilginç. S.B.'nin Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni bitirdiği, 2007 yılında yapılan sözlü sınavı kazanamadığı ancak yedek listeden kuruma girdiği belirlendi. Savcılık talimatıyla yakalanan FETÖ'nün MİT imamı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×