Bu haber kez okundu.

FETÖ uyuşturucu ticaretinden himmet parası almış
Türkiye, İranlı uyuşturucu kaçakçısı Naci Şerif Zindaşti'nin adını ilk kez 26 Eylül 2014'te kendisine yönelik suikast girişiminde kızı Arzu Zindaşti'nin ölmesiyle duymuştu. İranlı zehir taciri Zindaşti'yi FETÖ'nün birçok kirli işinde kullandığı belirlendi.

ZEKERİYA ÖZ TAHLİYE ETTİRDİ

Zindaşti'yi FETÖ adına kullanan ilk isim firari savcı Zekeriya Öz'dü. Zindaşti, FETÖ'nün Ergenekon ve Balyoz davalarının seyrini değiştirmek için hedefe koyduğu iki ayrı kumpasta gizli tanık olarak kullanıldı. Bunun karşılığında da o dönem cezaevinde olan Zindaşti, Zekeriya Öz tarafından tahliye ettirildi.

UYUŞTURUCU PARALARINDAN FETÖ'YE HİMMET ÖDENDİ

Ancak FETÖ ile uyuşturucu taciri arasındaki kirli ilişkinin bu kadar olmadığı öne sürüldü. Zindaşti, özellikle İran'dan getirip Avrupa'ya sevk ettiği uyuşturucudan FETÖ'ye yüklü miktarda himmet parası ödedi. Fakat FETÖ, Zindaşti üzerinden kazandığı kirli uyuşturucu parasını bir süre sonra kaybetmek zorunda kaldı. Uyuşturucu himmeti çarkı, uluslararası zehir tacirlerinin Yunanistan'a sevk ettiği 5 ton uyuşturucuyu Zindaşti'nin çalmasıyla bozuldu ve infaz kararı verildi. 26 Eylül 2014'teki suikast girişiminde Naci Zindaşti değil kızı Arzu Zindaşti öldü.

FETÖ'NÜN UYUŞTURUCU TRAFİĞİ BELİRLENDİ

Ergenekon gizli tanığı Zindaş'tinin kızına ilişkin cinayet dosyası, yeniden açıldı. FETÖ'nün Zindaşti suikastinde uluslararası uyuşturucu kartelleri ile ilişki kurduğuna dair önemli ipuçlarına ulaşıldı. Soruşturma dosyasına yeni giren belgelere göre 2014 yılında işlenen bu cinayet karartıld ve suç uyuşturucu baronlarının isteğiyla başka birinin üzerine yıkıldı. FETÖ bunun karşılığında suikast emrini veren uyuşturucu kartellerinden yüklü miktarda para aldı.

Kaynak: 24 TV
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×