Bu haber kez okundu.

Fetullah Gülen evleniyor hem de 100 bin dolar karşılığında

ABD seçimlerini Donald Trump'ın kazanmasından sonra FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in iade korkusu daha da büyüdü. Türkiye'ye iade edilmekten korkan Gülen'in son çare olarak sahte evlilik yapacağı ortaya çıktı. Evlilik yapacağı gelin adayına ise 100 bin dolar para teklif edildiği öne sürülüyor.

15 Temmuz darbe girişimi ile Türkiye'yi işgal planları yapan ancak üniformalı askerlerinin karşısına çıkan milli iradeyi deviremeyerek bu emelini gerçekleştiremeyen terör örgütü FETÖ'nün elebaşı Fetullah Gülen evleniyor. Akşam Gazetesi'nin haberine göre FETÖ lideri Türkiye'ye iade edilmemek için sahte evlilik yapma hazırlığına başladı.

EVLİLİK SAYESİNDE ABD'DE KALACAK

Fetullahçı Terör Örgütü'nün üst düzey sözde yöneticilerinden Abdullah Aymaz, Gülen için sahte gelin adayını buldu. Dul olduğu bildirilen gelin adayının Afrikan-Amerikan kökenli Abbey Pascaline olduğu iddia edildi. Gelin adayına sahte evlilik karşılığında 100 bin dolar teklif edildiği, 50 bin dolarının peşin geriye kalan 50 bin doların ise Gülen'in ABD vatandaşlığına kabul edildikten sonra ödeneceği belirtiliyor. Öte yandan geline aylık 2 bin 500 dolar da maaş bağlanacak. Eğer Fetullah Gülen'in Türkiye'ye iadesi kesinleşirse, terörist başı bu evlilik sayesinde ABD'de kalma şansına sahip olacak.

ABD VATANDAŞI OLMAK İÇİN 20 BİN DOLAR

FETÖ militanları, bir yandan Fetullah Gülen'in evlendirilmesi için çalışmalarını sürdürürken, diğer yandan da Amerika'da kalma statüsünde olmayan üyeleri için ABD'li eşler aramaya başladılar. Green Card sahibi olmak için başvurulan bu yöntemde, her evlilik için, eş adayına 10 bin dolar peşin, 20 bin dolar da vatandaşlığa geçtikten sonra verilmek üzere ücret teklifinde bulunuluyor. Bugüne kadar bu yolla sahte evlilik yapan 26 FETÖ militanı ABD vatandaşlığına geçti. (AKŞAM)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×