Bu haber kez okundu.

Firari HDP'liler Öztürk ve Sarıyıldız PKK mitingine katıldı
Haklarında gözaltı kararı çıktı, onlar soluğu Belçika'nın başkenti Brüksel'de PKK'nın düzenlediği Türkiye karşıtı gösteride aldı. HDP milletvekilleri Tuğba Hezer Öztürk'le Faysal Sarıyıldız için gözaltı kararı var.

Ancak bu iki kaçak milletvekili Avrupa'da elini kolunu sallaya sallaya geziyor. Hatta PKK tarafından düzenlenen mitinge katılıp Türkiye aleyhine konuşma yapmaktan da geri durmuyorlar.

Faysal Sarıyıldız - Tuğba Hezer Öztürk
HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız - HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer Öztürk

İki milletvekili için hazırlanan fezlekelerdeki suçlamalarsa, tutuklanarak cezaevine konulan diğer HDP'liler ile benzerlik gösteriyor. Sarıyıldız'ın hakkında hazırlanan fezlekelerde ''silahlı terör örgütüne üye olmak ve yönetmek'', ''silahlı terör örgütüne silah sağlamak'', ''örgüt içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek'' suçlarını işlediği belirtiliyor. Ayrıca fezlekelerde Sarıyıldız'ın 27 Ocak 2015 tarihinde aracında terör örgütüne ulaştırılmak üzere çok sayıda silah taşıdığı iddiasına da yer veriliyor.

Diğer milletvekili Tuğba Hezer Öztürk için hazırlanan fezlekelerde ise ''PKK terör örgütü üyesi olmak'', ''Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak'' ve ''terör örgütü propagandası yapmak'' suçlamaları var.
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×