Bu haber kez okundu.

Görevden Alınan Polisler Arasında Cumhurbaşkanlığı'nda Görevli Polislerde Var

İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınan polislerin listesi arasında Cumhurbaşkanlığı ve TBMM Koruma Daire Başkanlığı'nda görevli toplam 52 polis memurun olduğu ve görevden uzaklaştırılanlar polisler arasında emniyet müdürlerinin de olduğu belirtildi.

FETÖ'nün en güçlü yapılanmaları arasında bulunan Emniyet Teşkilatı bünyesinde toplamda 9 bin 103 polisin görevden uzaklaştırıldığı gündeme bomba gibi düşmüştü.Açığa alınan 52 polis memurun kritik konumda olduğu ve görevden alınan polislerin ise 115 inin emniyet müdürü seviyesinde olduğu ortaya çıktı.

İçişleri Bakanlığı , emniyet bünyesindeki tam 9 bin 103 polisin FETÖ ile iltisaklı veya irtibatlı olduğu gerekçesiyle görevden uzaklaştırıldığını açıklamıştı. İşte bu büyük rakamın içinden devletin en kritik noktalarında görev yapan isimlerin listesi de olduğu ortaya çıktı. İşte kritik noktalarda görev yapan ve açığa alınan polislerin isim listesi ;

18 yakın koruma

Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığı’nda görevli 3. Sınıf Emniyet Müdürü İ.A., 4. Sınıf Emniyet Müdürü M.Ç., Komiser M.C., Komiser Yardımcıları H.İ.Ç., A.E., E.B., İ.C., K.K., Polis Memurları T.S., D.C., H.S., F.Ö., S.Ş., S.Ç., E.A., Ş.A., A.Ç., O.Ç. açığa alınanlar arasında sayıldı. Bir diğer kritik rakam da TBMM Koruma Daire Başkanlığı’ndan. Bu başkanlıktan 2’si rütbeli toplam 36 polis açığa alındı. Dairede görevli Emniyet Amiri H.Ü., Komiser M.K., polis memurları H.Ö., N.Y., A.S., M.K., H.A., Z.B., K.H., M.Ç., H.Ş., A.Y., C.G., M.G., M.U., C.B., B.A., A.A., O.A., İ.D., E.B., A.O., M.I., S.K., İ.P., M.A.A., Y.P., M.B., H.E., S.M., F.T., E.Ö., İ.G., B.K. açığa alınanlar arasında yer aldı.

TEM’den 4, Özel Harekattan 21 polis

Terörle Mücadele Daire Başkanlığı’nda görevli polisler F.Ç., İ.K., K.U. ve S.D.’de açığa alındı. Biri emniyet müdürü olmak üzere toplam 21 özel harekatçının da açığa alındığı listede, 4. Sınıf Emniyet Müdürü T.S., Komiser M.A., Başpolis memuru F.G., polis memurları S.E.,C.Z., N.B., C.B., A.K., S.K., İ.Y., B.K.Ü., A.Ü., Ö.G., M.Ç., T.A., Y.E.K., B.E., S.G., M.Ö., H.K. ve G.A. yer aldı.

Polis Akademisi’nden 17 polis ve komiser

Polis Akademisi’nden iki 2. sınıf, bir de 4. sınıf emniyet müdür olmak üzere 17 polis açığa alınırken, isimleri şöyle: “2. Sınıfı Emniyet Müdürü M.K., 2. Sınıf Emniyet Müdürü B.E., 4. Sınıf Emniyet Müdürü M.Ç., Komiser A.Ç., G.K., F.A., polis memurları O.İ., M.Ç., H.K., Ü.A., M.M.A. ,A.T., M.B., A.H., Ş.A., E.K.” 

Açığa alınan polisler arasında toplamda 115 emniyet müdürü bulunuyor.Görevden alınan polisler arasında kritik konumda olan Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda görevli üç 1. Sınıf Emniyet Müdürü, Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı’nda görevli iki 1. Sınıf Emniyet Müdürü, Polis Akademisi Başkanlığı, POMEM, Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı ve çeşitli illerde görevli 14, 2. Sınıf Emniyet Müdürü, Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığı, Havacılık Daire Başkanlığı ve illerde görevli 37, 3. Sınıf Emniyet Müdürü, Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığı, Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, Özel Harekât Daire Başkanlığı, Koordinasyon Daire Başkanlığı, PMYO, Polis Akademisi Başkanlığı ve illerde görevli 59, 4. Sınıf Emniyet Müdürü’nün yanı sıra emniyet amiri, başkomiser, başkomiser yardımcısı, başpolis ve polisler de var.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×