Bu haber kez okundu.

Grup Yorum üyeleri neden tutuklandı?

Terör örgütü üyeliğinden tutuklanan Grup Yorum elemanlarının neden tutuklandığının detayları Twitter'daki PKK Dosyası isimli hesap üzerinden paylaşıldı. Türkiye genelinde yürütülen terör operasyonları kararlılıkla sürdürülürken PKK, FETÖ, DHKP-C ve DEAŞ gibi örgütlere destek veren kişilere yönelik gözaltılar ve tutuklamalar da son hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda geçtiğimiz hafta Okmeydanı'ndaki bir kültür merkezine polis ekipleri baskın düzenledi. Bu baskında terör destekçisi Grup Yorum müzik grubunun tüm üyeleri de gözaltına alındı. Gözaltına alınan zanlılar çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. 

Grup Yorum'un tutuklanan üyelerinin isimleri Ali Aracı, İnan Altın, Selma Altın, Sultan Gökçek, Fırat Kıl, Dilan Poyraz, Helin Bölek ve Abdullah Özgün olduğu açıklandı. Peki Grup Yorum neden tutuklandı? İşte detaylar...

Grup Yorum neden tutuklandı?

Tunceli'deki terörist mezarının başında marşlar söyleyerek halay çektikleri görüntüler halen hafızalarda olan Grup Yorum'un tutuklanma nedenleri arasında en dikkat çekeni, terör örgütü DHKP-C ve MLKP'ye üye olmak, yardım ve yataklıkta bulunmak, terör örgütlerinin propagandasını yapmak gibi suçlamalar geliyor. Diğer nedenler ise şöyle;

GRUP YORUM TUTUKLANMA NEDENLERİ

1- Grup Yorum üyeleri en son Savcı Mehmet Selim Kiraz'ı şehit eden Şafak Yayla adına besteler yapmıştı.

2- Gazi Polis Merkezi'ne saldıran terörist, Grup Yorum üyesi Sema Altın ile aynı karede görüntülendi. 30 Mart 2010 terör örgütünün kuruluşunu ve Mahir Çayan'ın ölüm yıldönümünü kutladılar.

3- Terör örgütü DHKP-C'ye yakınlığıyla bilinen sözde müzik grubu Grup Yorum, Tunceli'de polise saldıran teröristin mezarı başında DHKP-C'ye bestelenen ''Cephe Marşı''nı okudu.

4- Kendi halkına zulüm uygulayan Beşar Esad yanlısı çıkışlarıyla dikkat çeken Grup Yorum, Suriye'de Esad posteri altında Gezi Parkı eylemlerine destek için konser verdi.

5- Grup Yorum'un 'Geliyoruz' albümündeki 'Sibel Yalçın Destanı' isimli şarkı, 1995 yılında polisle girdiği çatışmada öldürülmüş Sibel Yalçın isimli DHKP-C militanına adanmıştır.

6- Grup Yorum üyeleri, AK Parti Genel Merkezi ve Adalet Bakanlığı binasına Lav silahlı saldırı yapan DHKP-C'li teröristlerle birlikte eylemde bulundu.

7- Grup Yorum üyesi B.E. Kağıthane Sadabad Polis Merkezi önünde çantasındaki bombayla birlikte yakalandı.

Önemli Not: Grup Yorum'un eski solisti Hilmi Yarayıcı, CHP'den Hatay Milletvekili seçilmişti.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×