Bu haber kez okundu.

Hakkari Şemdinli'de 3 gün sokağa çıkmak yasak!

Şemdinli İlçe merkezine 30 kilometre uzaklıktaki Aktütün Karakolu yakınında teröristlerce tuzaklanan bombanın infilak ettirilmesi sonucu 5 askerimiz şehit olmuştu. Bölgede artan terör olayları nedeniyle Şemdinli İlçesi'ne bağlı Öveç Köyü, Karakuş Mahallesi, Karaağaç Mezrası ve Harmanlı Mezrası'nda 3 gün süreyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Hakkari Şemdinli İlçesi'nde ilan edilen sokağa çıkma yasağı ile ilgili olarak Hakkari Valiliği'nden yazılı bir açıklama yapıldı. Valilik açıklamasında; "İlimiz Şemdinli ilçesi Öveç Köyü, Karakuş Mahallesi ( Karaağaç Mezrası) ve Harmanlı Mezralarında artan terör olayları nedeniyle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, bozulan huzur ve asayiş ortamının tekrar tesis edilmesi için 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11/C maddesi gereğince, ilimiz Şemdinli ilçesi Öveç Köyü, Karakuş Mahallesi ( Karaağaç Mezrası) ve Harmanlı Mezralarında 11 Temmuz 2016 günü saat 04.00'dan itibaren 3 gün süreyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş olup, ilimiz Şemdinli ilçesi Öveç Köyü, Karakuş Mahallesi ( Karaağaç Mezrası) ve Harmanlı Mezralarına giriş-çıkışlar da yasaklanmıştır." denildi.

HAKKARİ MERKEZİ'NDE PATLAMA SESLERİ DUYULDU

Hakkari merkezinde gece yarısından sonra iki büyük patlama meydana geldiği öğrenildi. Patlamanın ardından kısa süreli silah seslerinin duyulduğu kentte ayrıca Yeni Mahalle Fatih Kışlası yakınlarında dumanların yükseldiği bildirildi. Olay yerine çok sayıda asker, zırhlı araç ve ambulans sevk edilirken, güvenlik güçlerinin çevrede arama çalışmaları başlattığı belirtildi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×