Bu haber kez okundu.

Hakkari Yüksekova'da PKK'ya büyük operasyon başlıyor!

Hakkari Valiliği, Yüksekova İlçesine bağlı olan bazı mahalle ve köylerde sokağa çıkma yasağının ilan edildiğini duyurdu. Valilikten yapılan açıklamada söz konusu bölgelere giriş ve çıkışların kapatıldığı da belirtildi.

Alınan bilgiye göre Yüksekova'da terörle mücadele kapsamında PKK terör örgütüne ağır bir darbe vurmak için operasyon hazırlığı yapılıyor. Getirilen sokağa çıkma yasağı ile vatandaşların can ve mal güvenliği ile emniyetli şekilde seyahat etme hürriyetinin ortadan kalkacağı değerlendirmesi yapılırken kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi ve başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amaçlanıyor.

Hakkari Valiliği'nin konuya ilişkin internet sitesinden yayımladığı basın açıklaması şöyle;

''İlimiz Yüksekova İlçesine bağlı Demirkonak Köyü Yumurtaş ve Çukurca Mahalleleri, Değerli Köyü ile bu köye bağlı Köycük, Y.Ölçekli ve A. Ölçekli Mahalleleri, Yoncalık Köyü Beşbulak Mahallesi, Serindere Köyü Y.Güveç Mahallesi, A.Uluyol Köyü ile bu köye bağlı Y.Uluyol Mahallesi ve Kısıklı Köyü A.Güveç Mahallesinde icra edilecek operasyon esnasında vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği ile emniyetli şekilde seyahat etme hürriyetinin ortadan kalkacağı değerlendirildiğinden, kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi ve başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/C maddesi gereğince, İlimiz Yüksekova İlçesine bağlı Demirkonak Köyü Yumurtaş ve Çukurca Mahalleleri, Değerli Köyü ile bu köye bağlı Köycük, Y.Ölçekli ve A. Ölçekli Mahalleleri, Yoncalık Köyü Beşbulak Mahallesi, Serindere Köyü Y.Güveç Mahallesi, A.Uluyol Köyü ile bu köye bağlı Y.Uluyol Mahallesi ve Kısıklı Köyü A.Güveç Mahallesinde 29 Ekim 2016 günü saat:22.00’dan geçerli olmak üzere ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş olup, söz konusu köy ve mahallelere giriş-çıkışlar da yasaklanmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.''
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×