Bu haber kez okundu.

HSYK ihraç isim listesi Resmi Gazete'de yayımlandı

HSYK'nın 45 hakim ve savcıyı daha meslekten ihraç etmesi üzerine gözler ihraç edilen hakimler ile savcılar listesine çevrildi. Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) bağlantılı oldukları gerekçesiyle 3 Nisan 2017 tarihinde görevden çıkarılan yargı mensuplarının isimleri 4 Nisan 2017 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı.

HSYK Genel Kurulu 3 Nisan'da 6087 sayılı kanunun 29'uncu maddesi gereğince toplandı. FETÖ/PDY'nin yargı yapılanması ve gerçekleştirdiği faaliyetlerin ele alındığı toplantıda 15 Temmuz darbe girişimi öncesi ve sonrasında yargıdaki FETÖ faaliyetlerinin yanı sıra örgütle bağlantılı oldukları belirlenen hakim ve savcıların durumu görüşüldü. Toplantı neticesinde daha önceden ihraç edilen yargı personelinden ayrı olarak 45 hakim ve savcının daha meslekten çıkarılmasına karar verildi.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Genel Kurulu'nda alınan kararlar, bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. HSYK'da görevden alınarak ihraç edilenler arasında hakim, Cumhuriyet Savcısı, Vergi Mahkemesi Üyesi, Yargıtay Tetkik Hakimi ve İdari Mahkeme Üyesi unvanlarından isimler bulunuyor.

İşte HSYK ihraç kararı ile meslekten ihraç edilen hakim ve savcılar isim listesi...

HSYK 3 Nisan ihraç edilen hakimler ve savcılar

HSYK 3 Nisan ihraç edilen hakimler ve savcılar isim listesi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×