Bu haber kez okundu.

HSYK ihraç listesi! Meslekten ihraç edilen 227 hakim ve savcı isimleri açıklandı

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Dairesi tarafından Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) Paralel Devlet Yapılanması (PDY) ile bağlantılı oldukları tespit edilen 227 hakim ve savcı daha meslekten ihraç edildi. 15 Temmuz darbe girişiminden bu yana meslekten çıkarılan hakim ve savcı sayısı toplam 3 bin 886'ya yükseldi.

HSYK ihraç kararı son dakika 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz'ın açıklaması ile dün bildirildi. FETÖ ile bağlantısı olduğu belirlenen 227 hakim ile savcının meslekten ihraç edilmesine karar verildi. Mehmet Yılmaz, ihraç kararının Kanun Hükmündeki Kararnameler gereği alındığını belirterek, halen FETÖ/PDY terör örgütü ile iltisak, irtibat ve bağlantısı olduğu iddiası ile hakkında inceleme başlatılan hakim ve savcılarla ilgili soruşturmanın devam ettiğini belirtti.

Buna göre HSYK 2. Dairesince, daha önce açığa alınan hakim ve savcıların durumları hakkındaki görüşmelerin tamamlanmadığını ifade eden Yılmaz, 227 hakim ve savcıyı KHK gereğince meslekten çıkardıklarını aktardı. Öte yandan Yılmaz, şüpheli hakimler ve savcıların cep telefonları ile elektronik cihazlarındaki incelemeler ve ByLock mesajlarının ortaya çıkmasının ardından ulaşılan bilgiler ışığında yeni şüphelilerin de ortaya çıktığını kaydetti.

HSYK'dan ihraç edilen hakimler ve savcılar isim listesi 21 Şubat 2017 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı. İşte aralarında Cumhuriyet Savcısı, Yargıtay Tetkik Hakimi, Bölge Adliye Mahkemesi Üyesi, ve Vergi Mahkemesi Üyesi bulunan isim isim meslekten çıkarılan hakim ve savcı listesi...

HSYK'dan ihraç edilen hakim ve savcılar isim listesi - 1HSYK'dan ihraç edilen hakim ve savcılar isim listesi - 2

HSYK'dan ihraç edilen hakim ve savcılar isim listesi - 3HSYK'dan ihraç edilen hakim ve savcılar isim listesi - 4HSYK'dan ihraç edilen hakim ve savcılar isim listesi - 5

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×