Bu haber kez okundu.

İnsanlık öldü cennete selam götür Ümran bebek!
Sosyal medya ve dünyadaki bazı ajanslardan alınan bilgiye göre, 2 gündür haber alınmayan Ümran bebeğin hayatını kaybettiği öne sürüldü. Suriye'de devam eden savaş, dökülen kanlar ve gözyaşları en çok da çocukları etkiliyor. Halepli Ümran'ın katil Esad rejiminin ve Rusya'nın savaş uçaklarından atılan bombalarla yaralanmasından sonra ortaya çıkan ambulanstaki görüntüleri hala aklımızdan çıkmış değil.

Halepli Ümran Bebek

Dünyaya adeta 'durdurun bu savaşı' dercesine korku dolu gözlerle ve sessizce mesaj vermeye çalışan 5 yaşındaki ''Ümran bebek öldü'' haberleri bu gidişata duyduğumuz acı ve üzüntüyü bir kez daha körükledi.

Henüz Ümran'ın öldüğü yönündeki haberler resmi olarak doğrulanmış değil ancak ne fark eder ki. Zaten hangi lider bu çocukların durumunu düşünerek, tüm dünyanın eleştirdiği kanlı savaşlara dur diyebilir?

Suriyeli çocukların seçimi

Suriyeli çocuklara bir seçim hakkı tanınsaydı, ne Ümran bebek gibi ne de Bodrum kıyılarına yüzü koyun cansız bedeniyle vuran ''Aylan bebek'' gibi olmayı tercih ederler miydi? Elbette etmezlerdi. Ancak aşağıdaki görselde de dünya liderlerinin karar verdiği ve çocukların mecburen bu sonu kabullenmeye zorlandıkları 'Suriyeli çocukların seçimi' yaşanan gerçekliği tüm çıplaklığıyla ortaya koyuyor. Yaşananlar karşısında dünyaya ''Sonunda başardınız Ümran'ı Aylan'ın yanına göndermeyi...'' demekten başka bir şey aklımıza gelmiyor. Eğer Ümran gerçekten hayatını kaybettiyse ona diyebileceğimiz tek söz ''İnsanlık öldü cennete selam götür Ümran bebek!...''
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×