Bu haber kez okundu.

İş dünyası Gaziantep'teki terör saldırısını lanetledi
Gaziantep'teki bombalı terör saldırısına iş dünyasından da sert tepkiler geldi. Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Başkanı Ömer Cihat Vardan, terör örgütlerinin karşısında çok daha güçlü çok daha kararlı ve birbirine bağlı bir Türkiye'nin var olduğunun unutulmaması gerektiğini vurguladı.

BİRLİK VE BERABERLİK ÇAĞRISI

DEİK Başkanı Ömer Cihat Vardan terör saldırılarına ilişkin yaptığı açıklamada, ''15 Temmuz darbe girişimi ile emellerine ulaşamayan terör örgütleri, ahlaki ve insani hiçbir sınır tanımayan hain saldırılar ile birlik ve beraberliğimizi hedef almaya, ülkemizin sabrını zorlamaya devam ediyor. Bizler Türk iş dünyası olarak, bu saldırıları gerçekleştiren terör örgütleri ve bağlantılarına karşı güçlü duruşumuzu sürdürmeye devam edeceğiz'' dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı (TOBB) Rifat Hisarcıklıoğlu da terör saldırısını şiddetle kınadığını söyledi. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, ''Gün teröre karşı birlik ve beraber olma günüdür. Bu vicdan ve insanlık dışı olay, terörün vahşette sınır tanımadığını göstermiştir. Söz konusu işlere imza atan hainler iyi bilmeliler ki bu zulümler, asil milletimizin birliğini ve beraberliğini sarsamaz. Terörist saldırılar tarih önünde teröristlerin ve destekçilerinin kapkara yüreklerine yazılmış utançtan, zalimlikten, katillikten başka birşey değildir.'' ifadelerini kullandı.

DİMDİK AYAKTAYIZ

MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, terör saldırısı sonrası yaptığı açıklamada ''dimdik ayaktayız'' mesajı verdi. Olpak açıklamasında, ''Ülkemiz 15 Temmuz'da FETÖ'nün darbe girişimini milletimizin iradesiyle bertaraf etmiştir. Sonrasında da PKK'nın Elazığ, Bitlis ve Van'daki alçak saldırıları, milletin bütünlüğünü ve demokrasimizi hedef aldı. Teröristler şimdi de Gaziantep'te bir düğüne saldıracak kadar alçaldı. Terörün dili, dini, ırkı ve mazereti yok. Biz millet olarak yaşanan tüm olaylarda dimdik hep ayakta kaldığımızı gösterdik. Bilinmelidir ki yine ayaktayız ve teröre karşı etkin mücadelemiz devam edecek.'' dedi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi ise Gaziantep'te yaşanan canlı bomba saldırısının bir kez daha ciğerleri yaktığını belirtti. TİM Başkanı Büyükekşi açıklamasında, ''İnsanlık onurundan, insanı insan yapan etik değerlerden zerre kadar nasibini almamış terörist odaklar, masum canlara son veren bu hain saldırılarla aynı zamanda kendi sonlarını da hazırlamaktadırlar. Unutulmamalıdır ki, kahraman milletimizin sabrını sınayan, milletimize düşmanlık besleyen her yapılanma her bir terörist odak gibi, her zaman lanetle anılacaklardır.'' dedi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×