Bu haber kez okundu.

İSTANBUL Vodafone Arena yanında düzenlenen bombalı araçla saldırıda şehit olan ve yaralanan polisler ile yaralı vatandaşların bazılarının isim listesi belli oldu. Yaralılardan bazıları çevre hastanelerde tedavi altına alınırken, şehit olan polisler için bugün İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde tören düzenlendi.

Şehit olan Emniyet personelinden bazıları:

Vefa Karakurdu, Metin Düzgün, İlker Uylaş, Adem Oğuz.

Yaralı Emniyet personellerinden bazıları:

Alper Erdem, Celal Hicret Karyağdı, Ümit Erdem, Turgut Topaloğlu, Miraç Kutlu, Kayhan Şaban, Taner Fındık, Abdullah Kağan Karabulut, Harun Coşkun, Necmettin Yüksel, Mehmet Yılmaz, Bünyamin Çapan, Yavuz Keklik, Emre Albayrak, Yakup Kadri Yeniçeri, Murat Oğuz, Muharrem Bayrak, Veli Ahmet Güney, Ergin Köküm, Eray Özdoğan, Mesut Darakçı, İsmail Altun, Cengiz Yıldırım, Emrah Torun, Erdem Bozkurt Ekmen, Kadir Ağıl, Ersan Tokgöz, Mehmet Barış Uzun, Özkan Özgül, Ali Osman Pekin, Müslüm Köseoğlu, Serhat Kaya, Burhan Güldü, Ali Çelik, Umut Ulu, Doğan Çolak, Mehmet Kurt, Muhammet Sığın, Fuat Malcı, Ali Kaçmaz, Serhat Kara, Eren Yücel, Şakir Aslan, Hakan Demir, Hüseyin Düşün, Okan Daştan, Uğur Karakaya, Hasan Durmuş, Murat Çolak, Ahmet Polat, Hayrullah Bereket, Hüseyin Yılmaz, Mehmet Kılıçoğlu, Yavuz Selim Şahin, Abdülcebbar Eskici, Bilal Kangül, Hakan Akdaş, Musa Toker, Ali Yüksel, Mahir Sağdıç, Erhan Genç, Şerafettin Buğra Dursun, Murat Akmeşe, Erdal Yanteri, Ali Karışık, Murat Memiş Türkoğlu, Gökhan Kabakçı, Mert Nur Balık, Mehmet Ceylan, Uğur Metin, Can Aydın, Fatih Yıldız, Tayfun Zanlıer, Ömer Yiğit, Tugaycan Kızılırmak, Fatih Kurt, Hasan Yiğit, Ahmet Kalaycı, Mehmet Enes İzci, Salih Rıza Ozanyıldız, Serkan Baki, Yasin Karakuş, Selman Güven, Mustafa Kemal, Hasan Akkaş, Ali Karışık, Bilal Kangün, Samet Ardahan.

Yaralı sivil vatandaşlar:

Cemil Yılmaz Molu, Güner Acar, Mehmet Şenel, Turan Esin, Mustaha Haluk Altmış, Alize Çekici, Haydar Kıran, Turan Esin, Mustafa Yüce.

İSTANBUL Vodafone Arena Stadyumu yanında Beşiktaş - Bursaspor maçının hemen sonrasında gerçekleşen patlamada şehit ve yaralıların olduğu açıklanmıştı. Hükümetten yapılan resmi açıklamalara göre saldırıda 2'si sivil 27'si polis toplam 29 şehit, aralarında durumu ağır olanlarında bulunduğu 166 yaralı olduğu duyuruldu. Bomba yüklü araçla yapılan saldırıyı PKK'nın yaptığı şüphesi bulunuyor. Öte yandan şehitlerimiz için 1 günlük Milli Yas ilan edildi.

38 ŞEHİT, 155 YARALI

Hain saldırı dün akşam saat 22.30 sıralarında Vodafone Arena yakınında meydana geldi. Teröristler bomba yüklü araçla çevik kuvvet polis ekiplerinin içerisinde olduğu servise yönelik saldırı gerçekleştirdi. 45 saniye arayla iki ayrı saldırının yapıldığı belirtilen olay sonrası çok sayıda ambulans ve polis ekibi olay yerine sevk edildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gece yarısı yaptığı basın açıklamasında Beşiktaş'taki patlamada şehit olan ve yaralanan kişilerin sayısı hakkında bilgi verdi. Adli tıp kurumuna sevk edilen 38 şehitten 7'sinin sivil 30'unun ise polis olduğu, 1 kişinin ise kimliğinin belirlenemediği açıklandı. Saldırılarda, 155 kişinin de yaralandığını açıkladı. Aralarında durumu ağır olanlarında bulunduğu 155 yaralının patlamanın hemen ardından İstanbul'daki çeşitli hastanelere sevk edilerek tedavi altına alındı.

19'U YOĞUN BAKIMDA 155 YARALI

Son Dakika Haberine göre; Dün akşam Beşiktaş'ta meydana gelen alçak saldırıya ilişkin İstanbul Valiliği açıklamalarda bulundu. Valilikten yapılan açıklamada, 19'u yoğun bakımda, 155 yaralının olduğu belirtildi.

BOMBALI SALDIRIYI KİM YAPTI? PKK ŞÜPHESİ

İstanbul'daki bombalı saldırıyı hangi terör örgütü yaptı? merak edilirken Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'tan son dakika açıklaması geldi. Kurtulmuş, her iki saldırının kesin olmamakla birlikte PKK tarafında yapıldığı şüphesi üzerinde durulduğunu açıkladı. Kurtulmuş saldırıya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

''Kesin değil ama oklar PKK'yı gösteriyor. En az 300-400 kiloluk bir patlayıcı kullanıldığı uzmanlar tarafından ifade ediliyor. Arabanın patladığı yerde çukur açılmış ve araba yok ortada. Yani o kadar paramparça olmuş. Büyük bir çukur açılmış''

10 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Beşiktaş'taki terör saldırısı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, patlamayla ilgili şu ana kadar 10 kişinin gözaltına alındığını aktardı. Soylu açıklamasında, "Patlayan aracın tespitinden yola çıkarak emniyet güçlerimizin yapılan operasyonlarda 10 kişi gözaltına alındı" diye konuştu.

MİLLİ YAS İLAN EDİLDİ

İstanbul patlaması sırasında şehit olan polis ve siviller için Türkiye'de bir günlük Milli Yas ilan edildiği açıklandı. Başbakan Binali Yıldırım imzasıyla bakanlıklara iletilen yazıda, 1 gün süreyle yas ilan edilmesi ve bütün bayrakların yarıya çekilmesi talimatı verildi. TC Başbakanlık Koordinasyon Merkezi'nden yapılan açıklamada, ''10 Aralık 2016 tarihinde İstanbul'da meydana gelen menfur terör saldırısı sonucunda, hayatını kaybedenlerin acı kaybından dolayı 1 gün süreyle milli yas ilan edilmesi ve bütün bayrakların yarıya çekilmesi uygun görülmüştür.'' denildi.

ŞEHİT POLİSLER İÇİN İSTANBUL EMNİYETİ'NDE TÖREN

Beşiktaş'ta gerçekleşen terör saldırısında şehit olan emniyet mensupları için saat 12.00'de İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Yerleşkesi'nde cenaze töreni düzenlenecek.

ABD ve AVRUPA KONSEYİ KINAMA MESAJI YAYIMLADI

Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Konseyi yetkilileri, İstanbul'daki terör saldırısına ilişkin kınama mesajı yayımladı. ABD Büyükelçiliği'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, ''Kalplerimiz ve dualarımız bu gece Istanbul halkıyla birlikte. Bu geceki korkak saldırıyı kınıyor, teröre karşı yanında yer aldığımız Türk halkının cesaretine saygı duyuyoruz.'' denildi.

Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Sözcüsü Daniel Holtgen ise ''Tüm Avrupalı hükümetlerle birlikte, İstanbul'da gerçekleşen ve masum sivillerin hayatını kaybettiği terör saldırısını kınıyoruz.'' ifadelerine yer verdi.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'un açıklamasında, ''Kalbim, bombalı saldırılarda sevdiklerini kaybedenler, yaralılar ve Türkiye halkıyla. Müttefikimiz Türkiye ile dayanışmada birleşiyoruz. Terörizmin her türlüsüne karşı savaşmakta kararlıyız.'' dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×