Bu haber kez okundu.

İTÜ'de 37 akademisyen hakkında FETÖ'den gözaltı kararı çıktı

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde FETÖ operasyonu başlatıldı. Alınan bilgiye göre Fetullahçı Terör Örgütü ile bağlantılı oldukları değerlendirilen 37 akademisyen hakkında gözaltı kararı verildi. İTÜ'de gözaltına alınacak akademisyenler arasında doçent, yardımcı doçent, öğretim görevlisi ve araştırma görevlilerinin olduğu öğrenildi.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün İTÜ yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyon Başsavcıvekili İsmail Uçar tarafından koordine ediliyor. 37 akademisyenin gözaltına alınması talimatı İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nun savcılarından Mehmet Şenay Baygın tarafından verildi ve talimat üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri bu sabah saatlerinde harekete geçti. Gözaltı listesinde isimleri bulunan 37 akademisyenin evlerinde arama yapılırken, adreslerinde bulunan şüphelilerin gözaltına alındıkları bildirildi.

İTÜ'de gözaltına alınan FETÖ şüphelisi akademisyenlerin örgütle bağlantılı olduklarına dair çeşitli bilgilerin bulunduğu ileri sürüldü. Öte yandan FETÖ'nün İstanbul'daki üniversitelerde bulunan yapılanmasına ilişkin daha önce İstanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi'nde operasyonlar düzenlenmiş, çok sayıda akademisyen gözaltına alınmıştı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×