Bu haber kez okundu.

Kayseri'deki saldırıyı PKK üstlendi işte canlı bombanın kimliği!

Kayseri'de 14 askerin şehit düştüğü canlı bomba saldırısını PKK'nın uzantısı TAK üstlendi. Ayrıca Beşiktaş'taki saldırıyı yapan canlı bombalardan ikincisinin ismi ile Kayseri saldırısını gerçekleştiren canlı bombanın ismi de belli oldu.

Terör örgütü PKK'nın uzantısı TAK, İstanbul Beşiktaş'taki saldırıyı ''Şervan Şoreş Derweş'' kod adlı Kadri Kılınç ile 'Andok Serhat'' kod adlı Burak Yavuz'un, Kayseri saldırısını ise ''Çektar Xebat'' kod adlı 1990 Van Özalp doğumlu Kasım Yıldırım Çakar'ın gerçekleştirdiğini duyurdu. 10 Aralık'taki saldırıda aralarında polislerin de olduğu 45 kişi şehit olmuştu.


Kayseri'deki canlı bomba Kasım Yıldırım Çakar

ÜZERİNDEN SAHTE KİMLİK ÇIKTI

Kayseri'deki bombalı saldırı sonrasında Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, ''Oklar şu anda PKK'yı işaret ediyor'' diyerek, teröristin PKK'lı olduğunu açıklamıştı. Ayrıca Kurtulmuş, teröristin üzerinden sahte kimlik çıktığını belirterek, ''Çektar'' ve ''Botan'' kod adlarını kullanan teröristin gerçek kimliğinin de tespit edildiğini bildirmişti.

14 ASKER ŞEHİT OLDU

17 Aralık 2016 Cumartesi günü, sabah 08.45 sıralarında çarşı iznini kullanmak üzere özel halk otobüsüyle kışladan ayrılan askerlere Kayseri'de bombalı araçla saldırı düzenlendi. Hain saldırıda 14 asker şehit olurken, 56 kişi de yaralandı.


Beşiktaş bombacıları Burak Yavuz - Kadri Kılınç

BEŞİKTAŞ BOMBACILARININ İSİMLERİ

İstanbul Beşiktaş'taki saldırıyı Adok Serhat kod adlı Burak Yavuz ve Şervan Şoreş Derwex kod adlı Kadri Kılınç'ın gerçekleştirdiği ortaya çıktı. Burak Yavuz ismi daha önce resmi olarak açıklanmıştı ancak ikinci canlı bombanın kimliği açıklanmamıştı. İkinci saldırganın isminin ise 1989 Mardin Kızıltepe doğumlu Şervan Şoreş Derwex kod adlı Kadri Kılınç olduğu açıklandı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×