Bu haber kez okundu.

Kripto hainlerin sonu geldi! Saklanan isimler böyle tespit edilecek

Pensilvanya'ya giderek FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'den talimat alan kripto FETÖ mensupları için büyük son geliyor. İstihbarat birimleri, teröristbaşının Pensilvanya'daki çiftliğinin etrafında bulunan ve kripto hainlerin saklandığı 12 oteli belirledi. Mercek altına alınan otellerde kalan isimlerin belirlenmesi için çalışmalar başladı.

FETÖ'nün tüm hücrelerinin tespit edilmesi için istihbarat birimleri harekete geçti. Fetullah Gülen'in ABD'nin Pensilvanya eyaletinde saklandığı evin etrafındaki tüm oteller araştırıldı. Çalışmalar sonucunda Gülen'i ziyarete giderek, ondan talimat alan kripto FETÖ'cülerin 12 ayrı otelde kaldıkları tespit edildi. Bu otelleri mercek altına alan istihbarat yetkilileri, otellerde kalan kişileri cep telefonu kayıtlarından ve kredi kartı harcamalarından yola çıkarak tek tek tespit etti.

GÜLEN'DEN TALİMAT ALDILAR

Akşam'ın haberine göre, emniyet birimleri ABD'ye kaçan, FETÖ elebaşı ile görüşen ve Gülen'den talimat alan kripto örgüt mensuplarının yakalanmasına yönelik yeni bir soruşturma başlattı. Soruşturmada Gülen'in çiftliğine gidip talimat alanların belirlenmesi için farklı bir çalışma tarzı yürütülüyor. Emniyet ve istihbarat birimleri bunun için teröristbaşının saklandığı çiftliğin çevresinde bulunan otelleri inceleme altına aldı. Gülen'den talimat almaya giden isimlerin belirlenmesi için bölgedeki otellerin listesi çıkarıldı. FETÖ'nün Pensilvanya'daki malikanesinin çevresinde 12 otel belirlendi.

FETÖ'CÜLERİN KALDIĞI BELİRLENEN OTELLERİN İSİMLERİ

Emniyet birimleri 15 Temmuz darbe girişimi öncesinde teröristbaşı Gülen'le görüşen 12 kişiyi bu yolla tespit etmişti. Düzenlenen operasyonda 4 kişi gözaltına alınmıştı. 8 kişi ise halen aranıyor. Kripto FETÖ üyelerinin kaldığı şüphesiyle listeye eklenen 12 otelin isimleri şöyle; Days Inn, Best Western Plus Poconos Hotel, Westminster Hotel, Holiday Inn Expres, Society Hill Hotel, Holiday Inn Midtown, Riviera Hotel, Best Western Airport Plaza, Quality Inn, Ramada Whitehall, Country Inn Suites.

TEK TEK DEŞİFRE EDİLİYOR

Türkiye'de ABD'ye kaçarak terör örgütü FETÖ'nün elebaşısı ile görüşen kişiler cep telefonu kayıtları ve kredi kartı harcamaları ile deşifre ediliyor. Bu isimler incelenirken özellikle 17/25 Aralık sonrası gerçekleştirilen ziyaretlere odaklanılıyor. Bu sayede hali hazırda FETÖ'den yargılanan şüphelilerin mahkemede verdikleri ''17 Aralık sonrası bağlantımı kestim'' yalan ifadesi çürütülmüş olacak. Eğer halen kendisini gizlemeye çalışan kripto FETÖ üyeleri de açığa çıkmış olacak. FETÖ'nün kripto isimleri tek tek gün yüzüne çıkacak ve diğer bağlantıları deşifre edilmiş olacak.

Hilal Yıldırım / AKŞAM

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×