Öne Çıkanlar feto 19. Dönem POMEM sonuçları veli bilgilendirme sistemi ak parti Survivor 8 Haziran 2017

MİT TIR'ları davasında kime ne kadar hapis cezası istendi belli oldu

Adana'da MİT TIR'larının durdurulmasına ilişkin yürütülen davada Savcı mütalaası açıklandı. Görüntülerin yayınlanmasından sorumlu tutulan Can Dündar ile Erdem Gül hakkında 5-10 yıl arası hapis cezası istendi.

MİT TIR'ları davasında kime ne kadar hapis cezası istendi belli oldu

ADANA'da durdurulan MİT TIR'larının görüntülerinin yayınlanmasına dair açılan soruşturma kapsamında savcılık tarafından istenen hapis cezaları belli oldu.

Savcılık mütaalasına göre Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül hakkında 5 ila 10 yıl arasında hapis cezası istendi. Öte yandan aynı davada yargılanan CHP Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında da müebbet hapis cezası istendiği öğrenildi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Enis Berberoğlu'nun da yargılandığı davada duruşmayı sürdüren savcı son mütalaaesini açıkladı. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya Enis Berberoğlu ile Erdem Gül katılırken, yurtdışında firari durumda olan Can Dündar ise gelmedi. Gizlilik kararı verilen davada duruşma savcısı, CHP'li Berberoğlu'nun ''gizli kalması gereken bilgileri açıklamak'' suçundan müebbet hapis ve ''terör örgütü üyeliği'' suçundan da 7.5 yıl - 15 yıl arasında hapis cezası verilmesini talep etti. Can Dündar ve Erdem Gül hakkında ise ''terör örgütü üyeliği'' suçlaması ile 7.5 yıl ila 15 yıl arasında hapis cezası istendi.

Yusuf SEZER (yusuf.sezer@abchaber.com)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×