Bu haber kez okundu.

Nazımiye'de şiddetli çatışma şehitler ve yaralılar var

Tunceli'de çatışma devam ediyor. Tunceli son dakika çatışma haberi sabah saat 05.00'da gelmeye başladı. Çatışma sırasında ilk gelen bilgilere göre 1 asker şehit oldu, 3 polis yaralandı. Güvenlik güçlerinin 1 kadın teröristi öldürdüğü de gelen bilgiler arasında.

TUNCELİ'DE ŞİDDETLİ ÇATIŞMA

Tunceli'nin Nazımiye İlçesi'ne sızmaya çalışan PKK'lı teröristler ilçede bulunan Jandarma ve Emniyet binalarının etrafında çok şiddetli çatışmaların sürdüğü ve bazı binalarda yangın çıktığı öğrenildi. Çatışmalar nedeniyle çatışmanın yaşandığı Nazımiye İlçesi'ne çok sayıda güvenlik güçleri sevk edilirken, ilçeye giriş ve çıkışların kapatıldığı belirtildi.

1 ASKER ŞEHİT, 2 POLİS YARALI

PKK'lı teröristler Nazımiye İlçesi'ne farklı yönlerden sızma girişiminde bulundu. Güvenlik güçlerine eşzamanlı olarak saldıran teröristlerden biri öldürüldü. Çıkan çatışmada 1 asker şehit oldu, 3 polis memuru yaralandı.

TERÖRİSTLER ATEŞ ALTINDA

Çatışmaların sürdüğü Tunceli'de Kobra helikopterleri teröristlerin kaçtıkları bölgeleri ateş altına aldı. Nazımiye İlçesi'ne giriş ve çıkışlar kapatıldı. Güvenlik güçleri saldırıyı yapan PKK'lı teröristlerin yakalanması ve etkisiz hale getirilmesi için bölgede geniş çaplı operasyon başlattı.
 


TUNCELİ HARİTA - TUNCELİ NEREDE?

Tunceli ilinde toplam 8 ilçe bulunmaktadır. Bunlardan birisi de hain bölücü terör örgütü PKK'nın bu sabah saldırı gerçekleştirdiği Nazımiye İlçesi'dir. Tunceli il merkezi ile Nazımiye İlçesi arasındaki mesafe 25.8 kilometre'dir. Tunceli iline en yakın ilçe 10.7 km ile Mazgirt, en uzak ilçe ise 54.8 km ile Çemişgezek olarak hesaplanmıştır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×