Bu haber kez okundu.

Numan Kurtulmuş'tan Reina saldırısı açıklaması

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Reina'daki kanlı saldırıya ilişkin canlı yayında dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, saldırıyı yaptıktan sonra olay yerinden kaçan teröristin isminin en kısa sürede belirlenmesi için çalışmaların devam ettiğini belirtirken, saldırı ile ilgili önemli bir detayı açıkladı.

Numan Kurtulmuş açıklamasında, saldırının bir kişi tarafından işlenmiş olabileceğine ihtimal vermediklerini ifade ederek, "Bu kadar profesyonelce saldırının tek başına yapılması kolay değildir." dedi. Canlı yayına telefonla bağlanan Kurtulmuş saldırının çok haince olduğunu ve bu terör saldırısını yapanların ''size rahat vermeyeceğiz'' mesajı vermek istediklerini ifade etti.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş sözlerine şöyle devam etti; ''Çok haince bir saldırı. Milletimiz bir şokla uyandı. 2016 Türkiye için çok zor geçti. İlk başta katilin yakalanmasını temenni ediyoruz. Kısa sürede teröristin kimliği ve bağlantıları ortaya çıkacak. Terörün nasıl organize bir şey olduğu arkasında kimlerin olduğu aşikardır. Bu kadar profesyonelce saldırının tek başına yapılması kolay değildir. Arkasında kim varsa çıkartılacaktır. Biz mücadeleyi sürdürmeye devam edeceğiz. Başımız sağolsun''

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Cavit Avdan 1 yıl önce

Sayın Numan Kurtulmuş, bir zahmet Diyanet İşleri Başkanının kulağını bükünüz de insanları ayrıştırıcı ve insanlık dışı mesajlar vermesin. Gavur eğlencesi gibi kötü bir saplantıya kapılmış insanları yüreklendirecek hutbeler yayınlamasın. Gavur dediğiniz de bir insan değil mi? onun ürettiği araca biniyorsun ey yüzü kızarmaz.

Avatar
Cavit Avdan 1 yıl önce

Kökünü kurutamazsınız sayın Numan Kurtulmuş: Dindar ve kindar gençlik yetiştireceğiz diyen bir Başbakanın, inadına imam hatip okulları açacağız diyen bir Dış İşleri Bakanının olduğu ülkede Müslüman terörünün kökünü kazıyabilir misiniz? Nasıl?

Avatar
Cavit Avdan 1 yıl önce

İstanbul Bağcılar'da, Ankara Hacıbayram'da Işide militan devşirilmesine göz yumulduğu, Ayasofya önündeki toplu namaz gösterilerine ses çıkartılmayan bu ülkede dinci terörün kökünü nasıl kazıyacaksınız. Anlatın da bilelim.