Bu haber kez okundu.

OHAL 3 ay daha uzatılacak iddiası doğru mu?

OHAL uzatılacak iddiası Başbakan Binali Yıldırım'ın Ankara'da yabancı basın mensuplarıyla biraraya geldiği toplantı sonrası bazı haber sitelerinde yayımlandı. Bunun üzerine vatandaşlar 'OHAL 3 ay daha mı uzayacak?' diye araştırmaya başladı. Olağanüstü Hal durumunun normal süresi 19 Nisan'da doluyor. Ancak bu sürenin tekrar uzatılıp uzatılmayacağı konusunda henüz Başbakanlık'tan resmi bir açıklama yapılmadı.

OHAL'İN UZATILMASI MGK'DA DEĞERLENDİRİLECEK

OHAL'in 3 ay daha uzatılacağı iddiası Başbakan Binali Yıldırım'a soruldu. Başbakan, henüz bununla ilgili bir karar alınmadığını, OHAL süresinin uzatılması kararının Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısında değerlendirildikten sonra verileceğini söyledi. Yıldırım, ''Uzatılıp uzatılmaması MGK'da değerlendirilir, ona göre karar verilir'' dedi.

OHAL SÜRESİ 19 NİSAN'DA SONA ERİYOR

FETÖ'nün darbe girişiminden sonra ilk kez 20 Temmuz'da bağlayan OHAL uygulaması 11 Ekim ve 3 Ocak tarihlerinde 3'er ay daha uzatılmıştı. Mevcut Olağanüstü Hal durumu 19 Nisan'da doluyor. OHAL eğer 3 ay daha uzatılırsa 20 Temmuz 2016'da başlayan uygulama 9 ayı doldurmuş olacak.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×