Bu haber kez okundu.

Orgeneral Yaşar Güler: 7 ilden PKK'yı temizleyeceğiz
Hakkari Çukurca'da yürütülen terör operasyonları kararlı bir şekilde devam ederken, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin önemli komutanlarından olan Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler'den terör operasyonlarına yönelik açıklamalar geldi.

Orgeneral Güler, son operasyonlarda terör örgütünün ağır kayıplar verdiğini ve önemli sonuçlar alındığını söyledi. Geçen yıl Aralık ayında PKK'lı teröristlerin yuvalandığı Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'ndeki İkiyaka Dağları'nın temizlendiğini hatırlattı ve Kaletepe vurgusu yaptı.

PKK'YA AĞIR DARBE

PKK sökülüp atılacak diyen Org. Güler açıklamasında; ''Kars, Bingöl, Tunceli, Diyarbakır, Hakkari, Şırnak ve Ağrı illerine bağlı 12 nokta belli bir takvim içinde teröristlerden temizlenecek. Yani bu kadar örgüt yan yana gelip Türkiye'ye bu kadar saldırmışken 'Biz kayıp vermeyelim oturalım mı' diyelim. Daha mı iyi? Ölüm kalım savaşı veriyoruz.'' dedi.

KALETEPE STRATEJİK

Org. Yaşar Güler, ''Kaletepe'nin PKK terör örgütü için önemi vardır tabii. Adamlar istemez mi tekrar oraları ele geçirmek. Kaletepe çok ciddi bir yer. Oraya epey yerleşmişlerdi, oradan tamamen sökülüp atıldılar'' ifadelerini kullandı.

Jandarma Genel Komutanı, geçici köy korucularına Uzman Çavuş kadrosu verilmesi gibi bir çalışmanın da olmadığını söyledi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×